reklama

Google by rád koupil Cyanogen Inc.

Google by rád koupil Cyanogen Inc.
2014-10-03T07:26:33+02:00
• 3. 10. 2014
4

Společnost Cyanogen Inc. vznikla před rokem a její základ je spjat s komunitní verzí Androidu, která se jmenuje CyanogenMod. Za posledních 12 měsíců jsme se dočkali několika významných kroků, které posílily postavení Cyanogen Inc. Pro běžné uživatele se objevil instalátor, který urychlil šíření tohoto upraveného systému. Dočkali jsme se i několika smartphonů, které jsou již v základu vybaveny systémem CyanogenMod.

cyanogenmod

Kromě těchto viditelnější novinek sama společnost získala finance na další rozvoj a nejednalo se o malé částky. Její růst byl natolik významný, že se firma dostala do hledáčku Microsoftu, Yahoo, Samsungu a Amazonu. Dle webu The Information se zajímá další společnost o Cyanogen Inc. Jedná se konkrétně o Google, který nechce jen investovat, měl by zájem o odkoupení celé společnosti.

Tuto nabídku měl dostat CEO Cyanogen Inc, Kirt McMaster, od Sundara Pichaie, který vede vývoj Androidu a Chromu v Googlu. Pokud by došlo k tomuto obchodu, Google by pohltil největší komunitní verzi svého systému. Samozřejmě by vznikla otázka, jestli by zachoval CyanogenMod, nebo by jej sloučil s vývojářskými týmy Androidu.

Nabídka byla odmítnuta a společnost Cyanogen Inc. se raději soustředí na třetí kolo financování, které by mohlo zvýšit hodnotu společnosti na jednu miliardu dolarů. Navíc se přidává další výrobce, který by mohl nabídnout CyanogenMod ve svých smartphonech. Jedná se o společnost Micromax, která dominuje na indickém trhu. Právě v této části by mohl svést souboj Android One s CyanogenModem.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Čenec

9. 10. 2014, 4:54

Dal jsem si do mobilu CM jenom proto, že není nutností mít GAPPS, doufám že se nenechají koupit, jinak bych si musel najít jiný systém.

Filip Havlíček

3. 10. 2014, 15:07

Kdyby google koupil cyanogenmod Inc první věc by byla že tam dá těch svých 20 zbytečných aplikací které absolutně nikdo nechce!!! Stačí Jen google play

Petr Figala

3. 10. 2014, 19:25

já s většinou z nich nemám problém a většinu z nich používám.. nemluvě o tom, že CM se používá na rootnutých zařízeních a tam není nejmenší problém jakoukoliv aplikaci oddinstalovat..

Popravdě- doufám, že nekoupí …
Mám obavy, že potom by se z CM ROM stala další brandovaná komerční s**ka, případně by ji zrušili úplně (a určitě nic nepřebrali)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat