reklama

iPhone 6/6 Plus – natáčení videí ve Slow-Motion a Time-Lapse

iPhone 6/6 Plus – natáčení videí ve Slow-Motion a Time-Lapse
2014-09-26T14:10:45+02:00
• 26. 9. 2014

Slow-Motion neboli zpomalené záznamy známe již z iPhonu 5s, který byl schopen při natáčení tohoto typu zachycovat 120 snímků za sekundu (dále fps). Na novém iPhonu 6 se toto číslo zdvojnásobilo na 240 fps. V tomto režimu nahrávání je možnost si přesně určit, jakou část videa budete chtít zpomalit a jakou nechat běžet normální rychlostí. Níže si můžeme prohlédnout ukázky natočené právě iPhonem 6.

Nově přibyla funkce Time-Lapse, která je přesně opakem Slow-Motion. Je určena k zachycení scén trvajících delší dobu a k jejich zrychlení. Tento mód se objeví ve všech zařízeních využívajících iOS8.

Za zmínku určitě stojí i možnost natáčet Full HD videa v 60 snímcích za sekundu. Tato varianta je v základním nastavení vypnuta, protože záznam zabere přibližně jednou tolik místa v úložišti než natáčení klasické (30fps). Akčnější záběry se jeví hladší a předměty vypadají ostřeji, následně posuďte sami.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Jakub Váňa

Jsem studentem telekomunikací na střední průmyslové škole. Nejvíce se zajímám o smartphony a tablety. Poslední dobou jsem se zaměřil spíše na iOS. Ve volném čase rád sportuji.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim