reklama

iOS 8 – prediktivní zadávání textu může být rizikové

iOS 8 – prediktivní zadávání textu může být rizikové
2014-09-30T09:55:37+02:00
• 30. 9. 2014

Apple na poslední konferenci oficiálně představil iOS8. Mezi novinkami aktualizace byla i klávesnice s technologií prediktivního psaní. QuickType, jak se funkce jmenuje, umožní uživatelům psát znatelně rychleji, než tomu bylo dříve. Uživatelé, kteří tento způsob zjednodušení používají, by se však měli mít na pozoru. Služba zvyšuje riziko, že se k vašim citlivým údajům dostane někdo cizí.

hero_image_2x

Na oficiálním fóru Applu se objevil příspěvek, kde si uživatel stěžuje na to, že si QuickType zapamatoval i samotná hesla k jednotlivým službám. V případě, že uživatel zadá do přihlašovacích údajů jeho uživatelské jméno, funkce QuickType obratem nabídne mezi doporučenými slovy i heslo k dané službě.

iOS-8-QuickType-passwords-in-suggestions

Klávesnice dále nabízí hesla z dalších služeb i poté, co si je uživatel změní. Problémem však je, že chování funkce se nedá změnit. Jedinou možností, jak tomuto problému lze zatím předejít, je vypnutí QuickType. Sám Apple totiž nenabízí možnosti, aby uživatelé jednotlivá slova mohli smazat.

Každý asi ví, co za problém by mohl být, kdyby se k zařízení s iOS8 dostala jiná osoba než sám majitel. Snad vydá Apple co nejdříve opravu. Do té doby je však pouze na vás, jestli tuto funkci budete využívat.

Zdroj: idownloadblog.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim