reklama

Číňané pašují iPhone 6 v obalu od tyčinky Twinkies

Číňané pašují iPhone 6 v obalu od tyčinky Twinkies
2014-09-29T09:45:18+02:00
• 29. 9. 2014

Většina z nás by pravděpodobně očekávala větší poptávku po nových iPhonech od uživatelů ze Spojených států. Nicméně do zahraničních médií se nedávno dostaly informace, jak vlastně funguje černý trh v Číně. Překvapivě jde o mnohem větší šílenství. Letos v první vlně oficiálního prodeje sice chyběla Čína, ale překupníci evidentně obsadili všechny kamenné prodejny Applu na světě, kde byly očekávané novinky ihned dostupné.

Twinkies

Celníkům v Hong Kongu se podařilo zastavit dodávku 136 nových iPhonů 6 mířící právě do Číny. Překupníci údajně prodávají iPhone 6 za 1 900 dolarů (tj. cca 41 201 Kč bez daně) a 3 250 dolarů (tj. cca 70 476 Kč). Přitom mezi nejoblíbenější varianty patří zlatá a šedá verze. Ti si tak mohou vydělat až o 300 % více než běžný obchodník s doporučenou prodejní cenou. Každopádně ani samotná distribuce není vůbec jednoduchá.

Mezi nejnovější triky můžeme například zařadit zabalený iPhone 6 do prodejního balení od americké tyčinky Twinkies, kterou překupníci pouze vymění za jedno zařízení. Dokonce se hovoří, že telefony v obalu během přepravy získají zvláštní sladkou vůni po známé tyčince. Nakonec kromě tohoto zmíněného způsobu se také iPhony objevily v plechovkách od kávy či v krabicích od zubních past.

Hong Kong Police Hong Kong Police iPhone 6

Zdroje: appleinsider.com, cctvnews.cn

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat