reklama

Android předehnal iOS ve statistice o procházení webových stránek

Android předehnal iOS ve statistice o procházení webových stránek
2014-08-04T13:00:11+02:00
• 4. 8. 2014
2

Android a iOS jsou dva nejrozšířenější operační systémy na světě. Není tedy překvapením, že oba systémy spolu na poli mobilních telefonů soupeří v každé statistice. Podle posledních statistik se Androidu podařilo předehnat iOS v rámci procházení webových stránek.

screen-shot-2014-08-01-at-9-21-48-am

zdroj: http://www.netmarketshare.com

Poslední údaje od Net Applications nám ukázaly, že rozdíl v používání mezi oběma platformami je minimální. Procento užívání iOS kleslo z června na červenec z 45,61 % na 44,19 %. Android měl ve stejném období opačnou tendenci. Byl zaznamenán růst z 43,75 % na 44,62 %.

Rozdíl obou těchto systémů je tedy minimální. Bylo však jen otázkou času, kdy Android konkurenční systém předežene. Výhodou systému od Googlu v těchto statistikách je bezpochyby jeho otevřenost. Vyplývá to i ze statistik zabývajících se podílem na trhu.

Zajímavé však bude sledovat, zda se situace v této oblasti změní uvedením nového iPhone 6. Ten by měl podle nových informací přinést větší displej, který by mohl zaujmout další spektrum nových zákazníků.

Ať tak či onak, Android je společně s iOS daleko před další konkurencí. V procentu užívání si v posledních měsících polepšil také Windows Phone, který zaznamenal nárůst z 1,99% na 2,49%. Před Windows Phone se nicméně ještě umístily systémy s podporou Java ME s 4,19% a Symbian OS s 2,57%.  Podíl dalších systémů byl pak natolik malý, že již nebyly do statistik zahrnuty.

Zdroje: netmarketshare.com, technobuffalo.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

PepaPotopa

4. 8. 2014, 13:36

Muzu se zeptat, na kterych telefonech napriklad najdu OS Java ME? Vzdycky jsem si myslel, ze je to spis framework pro beh mobilnich aplikaci…

Jiří Smrž

4. 8. 2014, 15:17

Dobrý den,
máte pravdu, jedná se o špatnou formulaci věty. Java ME se objevila v dnes jednoduchých telefonech. Příkladem platformy, kde je Java ME využita, je Series 40.
Díky za upozornění.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim