reklama

Xposed Framework – rozšířená gesta a uspání dvojím poklepáním

Xposed Framework – rozšířená gesta a uspání dvojím poklepáním
2014-08-04T16:49:21+01:00
• 21. 7. 2014

Xposed

Milí geekové a “mobilní” nadšenci. Rád bych navázal na dvojici článků Michala Císařovského o Xposed Frameworku (XF), tedy návod na instalaci XF a 9 modulů.

V krátkosti připomenu, že XF je aplikace, která umí přemapovat metody systémových aplikací na metody aplikací uživatelských. Pokud vás napadá “Kemrovská” otázka – “Fo to fnamená?” (Čtyři vraždy stačí, drahoušku), jednodušší definicí by mohlo být “možnost přizpůsobení systému, systémových i uživatelských aplikací po stránce funkční i grafické”. A to prosím bez nutnosti flashování. Výsledek ukuchtíte díky rootu a Xposed Installeru. Následující moduly byly testovány na THL W100 (MTK6589, JB 4.2.1).

Gesture Navigation

Jedná se o utilitku, která vám může výrazně zkrátit cestu k nejpoužívanějším aplikacím a ušetřit náš drahocenný čas. Jak to funguje? Po stažení, nainstalování a restartu zařízení tento modul spustíme. Vybereme nejdříve gesto a následně přiřadíme aplikaci či proces.

Gesta mohou být

  • swipe – tedy  tažení jedním až třemi prsty ke každému z okrajů displeje
  • touch – tapnutí 2-5ti prsty
  • hold & – swipe/tap/doubletap
  • statusbar – swipe vlevo, vpravo, dlouhé stisknutí a doubletap
  • notif. panel – viz výše + swipe nahoru a dolů
  • navigation bar – viz status bar
  • glow pad lockscreen – k dispozici pro AOSP ROM a také pokud odemykáte obrazovku pouhým tažením a to vlevo, vpravo, nahoru a dolů.

GN gesta

Dále můžete určit aplikace, ve kterých tato gesta nebudou fungovat. Akcí je opravdu mnoho. Od přepnutí BT, WIFI, rozsvícení led, skok na další/předchozí aplikaci, ovládání přehrávače, až po start zvolené aplikace.

GN akce

Pokud vývojáře třemi až pěti dolary podpoříte, budou vám odemčeny navíc gesta swipe 4 a 5 prsty + pinch in/out 3-5ti prsty. Stahovat můžete z XDA nebo Google Play. Autorem je FemBlack, člen XDA Developers.

logo-app Xposed Gesture Navigation Riyajudeen Mohamed yousuf 2,37 US$ ANDROID

DoubleTapToSleep

Je dnešním druhým a posledním modulem. Je natolik jednoduchý, že vlastně nemá ani uživatelské rozhraní. Prostě ho jen aktivujete. A co dělá? Po dvojitém tapnutí na notifikační lištu zhasne displej a zamkne zařízení (překvapivě), což oceníte u větších přístrojů s tlačítkem nahoře.

dtts

Stahovat můžete zde.

Pokud se vám článek (ne)líbil, nebo máte tip na další moduly, dejte mi prosím vědět v komentářích, nebo na mail zabazelenaaa@gmail.com a můžete se (jestli křemíkový bůh a šéfredaktor dá) těšit na bližší seznámení s jinými moduly, např. GravityBox, XPrivacy a PBMC!

Zdroje: teleforum.cz, forum.xda-developers.com, forum.xda-developers.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim