reklama

Lenovo chce letos prodat 80 milionů telefonů

Lenovo chce letos prodat 80 milionů telefonů
2014-07-04T09:30:41+01:00
• 4. 7. 2014

Lenovu na konci loňského roku patřilo 5. místo v celosvětovém žebříčku mezi největšími výrobci chytrých telefonů. Čínského výrobce předběhla pouze čtveřice v čele se Samsungem, Applem, Huawei a LG. Společnost chce očividně udržet tuto pozici i v letošním roce, kdy plánuje uvést několik desítek zařízení. Čínská média hovoří o tom, že Lenovo během roku představí 60 různých telefonů. Při tom polovina z nich by měla podporat sítě 4. generace.

Lenovo

I když se nacházíme v druhé polovině roku, tak Lenovo již stihlo představit řadu stěžejních modelů. Za zmínku například stojí model K920 s QHD displejem nebo model A805e, který pohání 64bitový procesor Snapdragon 410 od Qualcommu. Nicméně špatná dostupnost dalších modelů způsobuje nedostatek informací v našich končinách. Na domácím trhu v Číně bychom bez pochyby mohli narazit na daleko více zařízení pro nás neznámých.

Každopádně Lenovo počítá s prodejem 80 milionů kusů chytrých telefonů v roce 2014, což ve srovnání s předchozím rokem znamená skoro zdvojnásobení prodejnosti. V roce 2013 bylo prodáno 45 milionů zařízení. Z toho jenom v samotné Číně chtějí prodat 60 milionů telefonů. Zveřejněná čísla nemají údajně zahrnovat prodeje telefonů od Motoroly, protože Lenovo stále čeká na nějaká schválení od regulačních institucí a zároveň obě společnosti mají v každém případě fungovat rozděleně.

Zdroj: digitimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim