reklama

HTC oznámilo finanční výsledky 2. čtvrtletí

HTC oznámilo finanční výsledky 2. čtvrtletí
2014-07-04T08:30:11+01:00
• 4. 7. 2014
2

Jak to již bývá zvykem, společnosti se po uplynutí jednotlivých čtvrtletí vždy chlubí svými finančními výsledky. Není tomu jinak ani letos. Své výsledky právě představilo HTC, a jak se zdá, může být prozatím spokojeno.

V prvních třech měsících tohoto roku společnost zaznamenala čistou ztrátu 62 milionů dolarů. V této zprávě však nebyly započítány prodeje HTC One M8. A tak se spekulovalo, zda se podaří společnosti dosáhnout v dalším čtvrtletí lepších čísel.

HTC-One-M8_PerRight_GunMetal

Ve 2. čtvrtletí roku 2014 HTC oznámilo tržby před zdaněním v celkové částce 92 milionu dolarů. Čistý zisk pak dosahoval hodnoty 75.5 milionu dolarů. To je pro HTC potěšující zpráva. Neznamená to však to, že může jásat. V minulém roce došlo k významnému poklesu tržeb v červenci. Zlepšení se společnost do konce dnes již uplynulého roku nedočkala. Uvidíme tak, zda se bude situace opakovat i letos, nebo jestli si HTC udrží stoupající tendenci.

Zajímavé bude zejména sledovat, zda pomohou HTC významně i další zařízení. Na světlo světa se dostávají informace o plánovaném tabletu HTC Volantis, který by měl být představen ještě koncem tohoto roku.

Zdroj: pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Miroslav Maršál

4. 7. 2014, 23:34

Rozhodně si to HTC zaslouží. Sense je velmi povedené – celková domyšlenost, rychlost, stabilita, plynulost, vše na nejvyšší úrovni. M8 je velmi povedený telefon. Škoda jen toho přešlapu v podobě 4M Ultrapixelu.
Myslím, že pokud firma začne urychleně globálně distribuovat One E8, nemusí se nějakého červencového propadu vůbec bát.

Honza Kopecký

4. 7. 2014, 8:32

Myslím si, že si to HTC zaslouží. V poslední době jejich zařízení stojí za koupi a dokonce i nadstavba Sense už je prý docela použitelná.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat