reklama

iSwimband – „Vaše dítě je příliš dlouho pod vodou“

iSwimband – „Vaše dítě je příliš dlouho pod vodou“
2014-07-27T08:45:17+02:00
• 27. 7. 2014
2

Současným trendem na poli chytrých zařízení jsou nositelné náramky a hodinky. Většina z nich se soustřeďuje na zobrazování notifikací, sledování sportovních aktivit případně životních funkcí, jako je třeba tep. Už jsme mohli zaznamenat náramky pro děti, které slouží čistě pro sledování. Zde mohu zmínit například LG KizON.

V tuto chvíli existují i specifičtěji zaměřená zařízení a jedním takovým typickým zástupcem je iSwimband. Úkolem této novinky není ani tak sledování, kde se pohybují vaše děti. V podstatě iSwimband hlídá, jestli nedochází k tonutí dítěte. Senzory lze nastavit tak, že vás upozorní, pokud se dítě ocitne ve vodě. To se zejména hodí v případech, kdy se jedná o neplavce. Další možností je hlídání, jestli není dítě příliš dlouho pod vodou.

966b36_9bc685bb9ae143f6bae3c2a7c3792c28

V případě ohrožení iSwimband vyšle signál do smartphonu, že dítě je v možném ohrožení života. Samotný dosah této novinky je 33 metrů a komunikace probíhá skrze technologii Bluetooth 4.0 LE. Aplikace pro mobil dokáže sledovat až 8 zařízení, tudíž můžete mít dohled nad menší skupinkou.

Za cenu 99 dolarů získáte tři typy:

  • One iSwimband headband – nošení na hlavě
  • One iSwimband wristband – nošení na ruce
  • One iSwimband sensor – samostatný senzor

iSwimband je v tuto chvíli kompatibilní jen s iOS zařízeními, ale během léta by se měla objevit aplikace i pro další platformy.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A čo tak otázka škodlivosti elektromagnetického vyžarovania zo zariadenia…? Nájde sa rodič, ktorý svojmu dieťaťu dobrovolne a úmyselne poškodí mozog? Myslím, že o každú matku, či otca, ktorý toto zariadenie pripne svojmu dieťaťu na hlavu by sa mala zaujímať sociálka, na to môže pomýšlať len totálne vylízaná smažka, ktorá sa o svoje dieťa nemá čas, alebo chuť vôbec starať…

Radim Jevický

27. 7. 2014, 13:04

Trochu absurdní, když je mé dítě neplavec, tak si ho u vody hlídám o to více…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim