reklama

Historicky prvnĂ­ obrázek vyfocenĂ˝ „zakĹ™ivenĂ˝m“ senzorem fotoaparátu

Historicky prvnĂ­ obrázek vyfocenĂ˝ „zakĹ™ivenĂ˝m“ senzorem fotoaparátu
2014-07-10T12:30:29+02:00
• 10. 7. 2014

Zhruba před měsícem vyšel u nás článek o zakřivených senzorech do fotoaparátů, jenž budou určeny pro chytrá zařízení. Díky tvaru se podařilo dosáhnout o 1,4x vyšší citlivosti ve středu senzoru a dvojnásobného zvýšení v okrajích. Hlavní výhodou má také být zredukování šumu za zhoršených světelných podmínek. Mělo by taktéž dojít ke zvýšení světelné citlivosti.

Sony 1

Sony se hlavně chlubí tím, že tato zařízení mají minimální vinětaci a aberaci v rozích, což je něco, co je častý problém u plochých senzorů. Dobrá zpráva je také to, že firma Sony je připravena na sériovou výrobu těchto zakřivených senzorů.

Sony používá sloĹľitĂ˝ proces k ohnutĂ­. PomocĂ­ vlastnĂ­ho „ohĂ˝bacĂ­ho stroje“ nejprve senzor ohne. Po ohnutĂ­ se celĂ˝ senzor pokryje keramickĂ˝m povlakem pro jeho zesilnÄ›nĂ­, aby se po dobu užívánĂ­ nepoškodil.

Sony
Historicky první fotografie, vyfocena pomocí zakřiveného senzoru.

V současné době je Sony schopno vytvořit senzory jak pro digitální fotoaparáty, tak pro chytrá zařízení, například ve velikosti fotoaparátu, jako je použit v nové Xperii Z2.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim