reklama

Google Glass s druhou kamerou? Žádný problém.

Google Glass s druhou kamerou? Žádný problém.
2014-07-26T15:50:44+01:00
• 26. 7. 2014

Google Glass mají ve své výbavě jeden foťák, který primárně slouží na pořizování fotografií. Lze s ním natáčet videa v rozlišení 720p a díky přirozené stabilitě hlavy, výsledný materiál dosahuje na celkem dobrou kvalitu. S Google Glass tedy můžete přirozeně fotit a natáčet cokoliv, co je před vámi.

Pokud byste chtěli tyto možnosti mírně rozšířit, nejedná se o žádný problém. Ke Google Glass může být napojena webkamera skrze OTG kabel. Bohužel brýle musíte prvně restartovat, aby došlo ke správné inicializaci nového zařízení.

Tato možnost byla prezentována v rámci přednášek vývojářské konference Google I/O. Přímo na videu níže můžete vidět, jak Hyunyoung Song prezentuje možnosti připojené webkamery ke Google Glass. Díky tomu lze například natáčet nebo streamovat dění za vámi.

Streamovaný obraz z připojené webkamery jde vidět přímo v Google Glass. Asi si řeknete, že se jedná jen o maličkost, ale možná využití jsou celkem zajímavá. Jak uvádí web AndroidPolice, uplatnění by se mohlo najít třeba v chirurgii. Hlavní chirurg by mohl nahlížet na to, co právě dělá jeho kolega. Díky kabelovému propojení by si nikdo nemusel lámat hlavu s případnou nestabilitou WiFi.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim