reklama

Galaxy K Zoom vs. iPhone 5s: co fotí lépe?

Galaxy K Zoom vs. iPhone 5s: co fotí lépe?
2014-07-13T16:44:33+01:00
• 10. 7. 2014
1

Během testování modelu Samsung Galaxy K Zoom mě napadlo tento fotomobil porovnat s iPhonem 5s, jehož jsem vlastníkem. Dnes se tedy v tomto článku podíváme, kdo z těchto dvou kandidátů vlastně fotí lépe. Oba telefony jsem vzal do centra Prahy a pořídil pár srovnávacích fotek.

iPhone 5s nalevo vs. Galaxy K Zoom vpravo

 1_5s 1_K

5_5s 5_K

vs2

Výřez snímku

iPhone 5s má na fotkách při bližším prozkoumání trochu více šumu a ostrosti, respektivě v porovnání vedle K Zoom to zvlášť vynikne. Ten má totiž detaily více rozmazané. Na druhou stranu to lze pozorovat až při jeho maximálním rozlišení, které činí 20 MPx oproti 8 MPx u iPhonu. Ten má také většinu fotek tmavší oproti K Zoomu, díky čemuž zabral lépe oblohu. Upozorňuji, že ani v jednom případě nebylo použito HDR. iPhone dává fotkám také žlutější nádech.

8_5s 8_K

9_5s 9_K

Nesporný „plus“ má potom Galaxy K Zoom za širokoúhlejší záběr. Rozdíl je také v automatice obou zařízení – iPhone ve většině případů nastaví ISO o polovinu menší a kratší expoziční čas. Světelnost má potom iPhone f/2.2 a Galaxy K Zoom pak f/3.1 (popřípadě při použití optické zoomu vyšší).

11_5s 11_K

10_5s 10_K

vs6

Výřez snímku

Do této chvíle byla většina fotek pořízena za ideálních slunečných chvil ve venkovních prostorech. Nafotil jsem ale i pár fotek v obchodním centru, jakožto interiér se spousty světel. iPhone zde oproti Samsungu vždy sebejistě zaostřil. Karty se zde také poněkud obrátily a nažloutlý nádech mají naopak snímky z K Zoom.

12_5s 12_K

7_5s 7_K

13_5s 13_K

vs5

Výřez snímku – Galaxy K Zoom má občas snímky po okrajích neostré 

No a nakonec jsem nezapomněl otestovat kandidáty ani v noci. iPhone zde bojuje s dost výrazným šumem, oproti tomu nejsou jeho fotky tak tmavé jako K Zoomu. Ještě jednou upozorňuji, že jsem vše nechal na automatice. K Zoom by za manuálního nastavení ze stativu možná vykouzlil fotky lepší. iPhone nemá žádná nastavení.

15_5s 15_K

14_5s 14_K

16_5s 16_K

Nakonec oba telefony fotí velmi vyrovnaně a je jen na vás, z kterého zařízení vám přijdou fotky líbivější. Tento článek berte spíše jen pro zajímavost, jak velká optika a rozlišení nemusí zdaleka znamenat vše. Na detailnější rozebrání Samsungu Galaxy K Zoom se těšte v recenzi, kterou právě připravujeme.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Lucie Budínová

VIP 10. 7. 2014, 15:14

iPhone má lepší barvy a tudiš i kvalitnější fotky,alespoň podle toho co tu vidím a to nejsem zrovna fanoušek iPhone.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat