reklama

Dotekománie doporučuje #51 – VLC

Dotekománie doporučuje #51 – VLC
2014-07-18T21:45:29+02:00
• 19. 7. 2014
1

Vítejte u dalšího dílu Dotekománie doporučuje, dnes se podíváme na aplikaci, která vám pomůže s přehráváním téměř všech formátů videa.

unnamed_result

VLC je světoznámý přehrávač videí, který si za dlouhá leta nasbíral milióny fanoušků. Původně však byl dostupný pouze pro PC, to se časem změnilo a vývojáři se postarali o to, aby byl tento skvělý přehrávač dostupný i pro mobilní zařízení.

VLC for Android Beta a VLC for iOS je celý název přehrávače pro oba mobilní operační systémy. Tento přehrávač toho umí velmi mnoho a taktéž obsahuje mnoho nastavení, která vám pomohou např. zlepšit obraz.

 unnamed (12)_result unnamed (11)_result unnamed (10)_result unnamed (9)_result

Pomocí aplikace VLC můžete přehrávat všechny formáty, které podporuje VLC pro PC, alespoň to tak tvrdí autoři. VLC je prozatím, ale už delší dobu v BETA verzi, avšak s žádnými problémy se uživatelé většinou nesetkávají. Aplikace vám po otevření zobrazí všechna videa, která v zařízení máte, čímž vám ušetří čas, který byste museli strávit hledáním daného snímku.

Na boční straně aplikace se nachází vysouvací lišta, na které nalezneme záložky pro zobrazení videa a zvuku, taktéž je zde umístěna záložka adresáře a historie.

unnamed (8)_result unnamed (7)_result

VLC vám umožní i sledování streamu videu, který je na internetu vysílán, tento způsob přehrávání často používám a musím říci, že jsem se dosud nesetkal s žádnými problémy. V aplikaci najdeme i ekvalizér, díky kterému si můžete vyladit zvuk dle svých představ. Pokud chcete na úvodní obrazovce zobrazovat pouze ta videa, která máte umístěna v určitém adresáři, tak si tento adresář zvolíte v nastavení a bude používán jako primární.

unnamed (3)_result unnamed (2)_result

Vývojáři nezapomněli ani na funkci, kdy si můžete zvolit barvu pozadí, přičemž máte na výběr z bílé a černé. Taktéž si v nastavení můžete zvolit, jestli chcete videa přehrávat pomocí hardwarové akcelerace, nebo úplně bez ní. VLC podporuje i titulky, takže nebudete mít žádný problém s filmy, které nejsou dabovány a titulky obsahují.

VLC je ke stažení zdarma pro oba operační systémy.

logo-app VLC for Android beta Videolabs Zdarma ANDROID logo-app VLC for Mobile Developer Zdarma iOS

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Honza Skýpala

22. 7. 2014, 5:26

Pro video je celkem použitelný, ale jako hudební přehrávač mě přijde zcela neschopný, pokaždé když jej zapnu tak prohledává znova ale úplně znova složku s písničkama, takže to pár sekund trvá, když jich tam je kolem 500. A další mouchy by se našly taky.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim