reklama

Android L – nastavení v notifikační liště nebude statické

Android L – nastavení v notifikační liště nebude statické
2014-07-11T08:02:10+02:00
• 11. 7. 2014

Před několika týdny se Google pochlubil preview verzí systému Android L. Následně ji dal k dipozici vývojářům, ale i tak se mnoho uživatelů rozhodlo, že se nedodělaný systém stane jejich primární volbou na smartphonu či tabletu.

Mohlo by se zdát, že tento krok Googlu přinese jen vyladěné aplikace v den uvolnění stabilní verze systému. Naštěstí se zde objevuje pozitivní informace. Tým kolem Androidu sbírá nápady a podněty na vylepšení a začleňuje je do požadavků pro vývoj. Lze si toho všimnout v komunitě „android-developer-preview“ na webu code.google.com.

V minulém týdnu uživatel andrea.d…@gmail.com navrhl, aby rychlé nastavení v notifikační roletce mohlo být upravováno uživateli. Zamlouvala by se mu možnost přeuspořádání položek, deaktivování/aktivování jednotlivých voleb a tak podobně. Nejedná se o nijak neobvyklou funkci, alternativní ROM a verze Androidů od výrobců mají tyto možnosti, avšak v čistém systému ji nenajdete.

2014-05-15 06.36.57_framed 2014-07-10_framed

Vlevo – Android 4.4 KitKat | Vpravo – Android L

Právě včera se ozval u tohoto návrhu jeden z hlavních členů komunity „android-developer-preview“ (zaměstnanec Googlu) a vyjádřil se kladně k tomuto návrhu. Doslova napsal, že tato funkcionalita byla postoupena vývojářskému týmu kolem Androidu L. Jakmile bude k dispozici více informací, budou zveřejněny v samotném vláknu.

Untitled-3

Bluetooth a WiFi nabízejí rozšířené možnosti u Androidu L

Původní požadavek 462 změnil svůj status na „akceptován“, což by mohlo naznačovat, že Google jej nebere nyní jen jako návrh. Pravděpodobně se na této novince začne pracovat, nebo se už začalo. Uvidíme, jestli se podaří vylepšené možnosti rychlého nastavení začlenit do stabilní verze Androidu L.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim