reklama

První Nokie s Androidem nedostanou X Platform 2.0

První Nokie s Androidem nedostanou X Platform 2.0
2014-06-26T11:00:34+02:00
• 26. 6. 2014

Stačil pouhý měsíc od oficiálního spuštění prodeje, aby první generace Nokií s operačním systémem Android zůstaly bez aktualizace. Tuto informaci potvrdila společnost Microsoft ve vydaném oznámení. V tomto týdnu představená Nokia X2 totiž přišla s novější verzí X Platform 2.0, která v základu již neběží na Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Uživatelské rozhraní je založeno na Android API 18, což odpovídá verzi 4.3 Jelly Bean a nese s sebou celou řadu změn.

Nokia X Platform 2.0 (2)

Vylepšení se dočkala hlavní obrazovka, kde na jeden řádek vložíte až čtyři dlaždice. Původní rozhraní dovolovalo vložit vedle sebe pouze tři zástupce aplikací. Další úpravy se dotkly rozhraní aplikace fotoaparátu, Fastlane nebo i samotné klávesnice. Kromě toho, že tlačítkem zpět nově vyvoláte seznam všech spuštěných aplikací, tak k němu navíc přibylo tlačítko Home pro jednodušší ovládání.

„Vzhledem k potřebným hardwarovým upgradům, software Nokia X Platform 2.0 nebude dostupný pro Nokia X, Nokia X + a Nokia XL. Nicméně, další aktualizace bude přinášet další zlepšení zážitku z těchto zařízení v nadcházejících měsících,“ řekl Yannis Paniaras, vedoucí mobilní divize UX design studia.

Microsoft od majitelů současných modelů za tento krok nesklidil zrovna pozitivní reakce. Nakonec nejnovější API 19 odpovídá verzi 4.4 KitKat, takže případní majitelé Nokie X2 se mohou začít obávat o aktualizaci na nejnovější Android.

Nokia X Platform 2.0 Nokia X Platform 2.0 (3)

Zdroj: conversations.nokia.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat