Fráze „OK Google“ bude brzy fungovat napříč celým Androidem

Fráze „OK Google“ bude brzy fungovat napříč celým Androidem
2014-06-26T19:08:15+02:00
• 26. 6. 2014
3

Jestliže na svém smartphonu nebo tabletu s Androidem 4.4+ máte nastavený jeden z podporovaných jazyků, jistě jste už zaregistrovali možnost spustit vyhledávání z domovské obrazovky vyslovením fráze „OK Google“. Tato funkce byla prvně přístupná pouze z Google Launcheru. Nedávno se jí však dočkaly také aplikace Nova Launcher a Action Launcher. Nyní je však jisté, že hlasové ovládání bude dostupné na každé obrazovce, nejen na té domovské.

okgoogle_1 okgoogle_2 okgoogle_3

S novou aktualizací aplikace Vyhledávání Google na verzi 3.5 přibyla v nastavení možnost aktivovat „OK Google“ z jakékoliv obrazovky. Fráze se dá povolit také pro zamykací obrazovku, což „promění“ jakýkoliv podporovaný telefon v Motorolu Moto X, která pokročilé hlasové ovládání podporuje už v základu. Aktualizace se tradičně šíří postupně, v případě netrpělivosti si však můžete stáhnout APK z odkazu níže. Soubor je digitálně podepsán Googlem, můžete si tak být jistí 100% nezávadností.

APK soubor pro Android 4.4: AndroidFileHost, MediaFire, Mega

logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

A dalsia vec je ze aj po nahrati novej verzie Google Now to nefunguje lebo to nie je viazane na APK ale na google učet.

Peter Pavlovič

26. 6. 2014, 19:29

„Fráze se dá povolit také pro zamykací obrazovku, což „promění“ jakýkoliv podporovaný telefon v MotoroluMoto X, která pokročilé hlasové ovládání podporuje už v základu.“

Nebude rozdiel v tom, že Moto X to podporuje aj pri zhasnutom displeji? Medzi tým a „zamykací obrazovkou“ je trochu rozdiel.

Vladislav Jahoda

28. 6. 2014, 19:55

Funguje to i se zamčeným displejem, jen americká angličtina. Jde ale o to, že Moto X má zvláštní nízkoenergetický procesor, který poslouchá pořád. U jiných telefonů to asi bude mít vliv na baterku protože to musí dělat hlavní chipset…

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat