reklama

Fráze „OK Google“ bude brzy fungovat napříč celým Androidem

Fráze „OK Google“ bude brzy fungovat napříč celým Androidem
2014-06-26T19:08:15+02:00
• 26. 6. 2014
3

Jestliže na svém smartphonu nebo tabletu s Androidem 4.4+ máte nastavený jeden z podporovaných jazyků, jistě jste už zaregistrovali možnost spustit vyhledávání z domovské obrazovky vyslovením fráze „OK Google“. Tato funkce byla prvně přístupná pouze z Google Launcheru. Nedávno se jí však dočkaly také aplikace Nova Launcher a Action Launcher. Nyní je však jisté, že hlasové ovládání bude dostupné na každé obrazovce, nejen na té domovské.

okgoogle_1 okgoogle_2 okgoogle_3

S novou aktualizací aplikace Vyhledávání Google na verzi 3.5 přibyla v nastavení možnost aktivovat „OK Google“ z jakékoliv obrazovky. Fráze se dá povolit také pro zamykací obrazovku, což „promění“ jakýkoliv podporovaný telefon v Motorolu Moto X, která pokročilé hlasové ovládání podporuje už v základu. Aktualizace se tradičně šíří postupně, v případě netrpělivosti si však můžete stáhnout APK z odkazu níže. Soubor je digitálně podepsán Googlem, můžete si tak být jistí 100% nezávadností.

APK soubor pro Android 4.4: AndroidFileHost, MediaFire, Mega

logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

SoSoDefSK

26. 6. 2014, 23:09

A dalsia vec je ze aj po nahrati novej verzie Google Now to nefunguje lebo to nie je viazane na APK ale na google učet.

Peter Pavlovič

26. 6. 2014, 19:29

„Fráze se dá povolit také pro zamykací obrazovku, což „promění“ jakýkoliv podporovaný telefon v MotoroluMoto X, která pokročilé hlasové ovládání podporuje už v základu.“

Nebude rozdiel v tom, že Moto X to podporuje aj pri zhasnutom displeji? Medzi tým a „zamykací obrazovkou“ je trochu rozdiel.

Vladislav Jahoda

28. 6. 2014, 19:55

Funguje to i se zamčeným displejem, jen americká angličtina. Jde ale o to, že Moto X má zvláštní nízkoenergetický procesor, který poslouchá pořád. U jiných telefonů to asi bude mít vliv na baterku protože to musí dělat hlavní chipset…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim