reklama

Mozilla pro Indii: nový model s Firefox OS za 30 dolarů

Mozilla pro Indii: nový model s Firefox OS za 30 dolarů
2014-06-16T11:30:34+01:00
• 16. 6. 2014

Na začátku tohoto roku společnost Mozilla představila na veletrhu MWC v Barceloně první chytré telefony běžící na operačním systému Firefox OS. Kromě toho také oznámili započatou spolupráci s indickými společnostmi Intex a Spice, které od samotného počátku budou jako první dodávat referenční zařízení na indický trh. Na veřejnost právě začínají pronikat první nepodložené informace o jejich možné výbavě, kde samozřejmě ani nelze očekávat žádné výkonné části.

Telefon od Mozilly

Firma Intex v Indii provozuje internetový obchod s mobilními telefony, zatímco Spice funguje na poli mobilních operátorů. Zmiňovaný model by měl údajně mít 3,5palcový displej s HVGA rozlišením, který požene procesor SC6821 od Spreadtrum. Výbava má dále zahrnovat funkci dual-SIM, WiFi, Bluetooth, FM rádio a fotoaparát. Co se týče zahájení prodeje,  první modely mají být u operátora Spice dostupné už od příštího měsíce.

Naopak indický prodejce Intex prozradil, že oficiální prodej zahájí až v druhé polovině letních prázdnin a za velmi příjemnou cenu, která nemá přesahovat hranici 2 000 rupií (tj. při přepočtu 679 Kč bez DPH). Nicméně Mozilla v minulém týdnu na veletrhu Asie Expo již odhalila první prototypy s čipsety od Spreadtrumu hned vedle modelu Alcatel OneTouch Fire E nebo Open II od ZTE. Oba zmíněné rovněž půjdou v letošním roce do prodeje, takže letos určitě neslyšíme o Firefox OS naposledy.

Zdroj: indianexpress.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim