reklama

Další verze Androidu by měly být bezpečnější

Další verze Androidu by měly být bezpečnější
2014-06-21T07:30:55+02:00
• 21. 6. 2014

Chytrá zařízení jsou v dnešní době velmi žádaná, jelikož v malém balení můžete mít s sebou i velké množství dat, ke kterým máte okamžitý přístup. Jinými slovy to jsou ideální cíle pro zloděje, kteří využijí všech možností i pro sebemenší zisk. U větších incidentů je stále častěji přítomno právě chytré zařízení, jež může vyzradit jakákoliv data. Nyní právě USA tlačí na zavedení „kill-switche“, jenž by mohl zabránit únikům dat z ukradených zařízení a tím snížit motivaci pro případné zloděje.

Android Security

Apple se již ujal vedení a má zavedený „kill-switch“ v praxi ve svém operačním systému iOS 7. Nyní se zdá, že Google nehodlá déle otálet a prohlásil, že příští verze systému Android budou mít jakési „řešení ochrany obnovení výchozího nastavení“. To znamená, že Android možná bude mít funkci trvalého zámku. Microsoft bude tuto funkci realizovat také na svém vlastním operačním systému.

Ovšem Google má již zabudovanou bezpečnostní aplikaci Android Device Manager, která v současné době umožňuje uživatelům najít své zařízení na mapě. Ovšem tato aplikace neposkytuje ochranu proti obnovení do továrního nastavení. Právě tento zádrhel by měly řešit příští verze Androidu.

Při pohledu zpět, do dubna 2014, Google souhlasil s iniciativou seskupení velkých telefonních společností implementovat funkce „kill-switch“ do všech zařízení zhruba v polovině roku 2015. Mezi společnosti, jež tuto smlouvu podepsaly, patří i Samsung, HTC, Apple a Microsoft. Stojí za zmínku, že funkce trvalého zámku asi nebude činit zařízení trvale nepoužitelné, jelikož majitelé budou moci tento zámek zrušit při vrácení zařízení zpět do jejich vlastnictví.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim