reklama

Firmy Blu, Prestigio, Yezz ukázaly první modely s WP

Firmy Blu, Prestigio, Yezz ukázaly první modely s WP
2014-06-06T08:00:36+02:00
• 6. 6. 2014

Na veletrhu Computex ukázala mobilní novinky také společnost Microsoft, která se raději snaží s platformou Windows Phone prorazit do nižší třídy přes méně známé výrobce na trhu, než aby dostala první prostor jejich vlastněná značka Nokia. O tom, že jejich partneři jsou Blu, Prestigio nebo Yezz, víme už delší dobu. Nicméně v Tchajwanu byla konečně představena, jak řada připravovaných modelů, tak i teprve prototypů.

Blu WP 8.1

Prvním, kdo zřejmě dorazí s modely do oficiálního prodeje, bude společnost Blu. Ta chystá dva přírůstky poháněné Windows Phone 8.1, o nichž prozatím nevíme žádné detailní informace. Podle zveřejněných snímků půjde v jednom případě o větší zařízení dostupné v pestrých barvách. Druhý telefon může mít menší rozměry se slabším výkonem. Naopak jasnější situace převládá u výrobce Prestigio. Od něj rovněž přijdou dva modely s názvem MultiPhone 8500 DUO a 8400 DUO.

Blu 2 WP 8.1 MultiPhone 8500 DUO • MultiPhone 8400 DUO

Oba dostanou čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, 1GB paměť RAM, podporu dual-SIM, 8MPx fotoaparát či Windows Phone 8.1. U MultiPhone 8400 DUO bude 4palcový IPS displej s WVGA rozlišením a přední VGA kamerka. Prodej odstartuje v srpnu za přijatelnou cenu 85 euro (tj. cca 2 334 Kč). Naopak MultiPhone 8500 DUO nabídne 5palcový displej zaujímající HD rozlišení doplněný vpředu o 2MPx kamerku. Výrobce jej vypustí na trhu v červenci za 170 euro (tj. cca 4 668 Kč).

Yezz Billy

O modelech Billy 4.7 a Billy 4.0 jsme psali již na začátku minulého měsíce. Pouze prodejní ceny doznaly mírných změn, kde Billy 4.7 vyjde na 229 euro (tj. cca 6 288 Kč), zatímco Billy 4.0 zakoupíte za 129 euro (tj. cca 3 542 Kč). Nakonec veletrh odhalil pravděpodobně prozatím největší Windows Phone telefon s názvem Tiger, za který se zasloužila společnost Wistron. Jeho úhlopříčka dosahuje na hranici 6,45 palce, ale stále je ve fázi prototypu.

Wistron Tiger

Zdroj: wmpoweruser.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat