Firmy Blu, Prestigio, Yezz ukázaly první modely s WP

Firmy Blu, Prestigio, Yezz ukázaly první modely s WP
2014-06-06T08:00:36+02:00
• 6. 6. 2014

Na veletrhu Computex ukázala mobilní novinky také společnost Microsoft, která se raději snaží s platformou Windows Phone prorazit do nižší třídy přes méně známé výrobce na trhu, než aby dostala první prostor jejich vlastněná značka Nokia. O tom, že jejich partneři jsou Blu, Prestigio nebo Yezz, víme už delší dobu. Nicméně v Tchajwanu byla konečně představena, jak řada připravovaných modelů, tak i teprve prototypů.

Blu WP 8.1

Prvním, kdo zřejmě dorazí s modely do oficiálního prodeje, bude společnost Blu. Ta chystá dva přírůstky poháněné Windows Phone 8.1, o nichž prozatím nevíme žádné detailní informace. Podle zveřejněných snímků půjde v jednom případě o větší zařízení dostupné v pestrých barvách. Druhý telefon může mít menší rozměry se slabším výkonem. Naopak jasnější situace převládá u výrobce Prestigio. Od něj rovněž přijdou dva modely s názvem MultiPhone 8500 DUO a 8400 DUO.

Blu 2 WP 8.1 MultiPhone 8500 DUO • MultiPhone 8400 DUO

Oba dostanou čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, 1GB paměť RAM, podporu dual-SIM, 8MPx fotoaparát či Windows Phone 8.1. U MultiPhone 8400 DUO bude 4palcový IPS displej s WVGA rozlišením a přední VGA kamerka. Prodej odstartuje v srpnu za přijatelnou cenu 85 euro (tj. cca 2 334 Kč). Naopak MultiPhone 8500 DUO nabídne 5palcový displej zaujímající HD rozlišení doplněný vpředu o 2MPx kamerku. Výrobce jej vypustí na trhu v červenci za 170 euro (tj. cca 4 668 Kč).

Yezz Billy

O modelech Billy 4.7 a Billy 4.0 jsme psali již na začátku minulého měsíce. Pouze prodejní ceny doznaly mírných změn, kde Billy 4.7 vyjde na 229 euro (tj. cca 6 288 Kč), zatímco Billy 4.0 zakoupíte za 129 euro (tj. cca 3 542 Kč). Nakonec veletrh odhalil pravděpodobně prozatím největší Windows Phone telefon s názvem Tiger, za který se zasloužila společnost Wistron. Jeho úhlopříčka dosahuje na hranici 6,45 palce, ale stále je ve fázi prototypu.

Wistron Tiger

Zdroj: wmpoweruser.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat