reklama

Trh s tablety poprvé v historii klesl

Trh s tablety poprvé v historii klesl
2014-05-30T09:50:23+01:00
• 30. 5. 2014

Z výsledku nejnovější analýzy za první čtvrtletí roku 2014 vychází, že poprvé v historii trh s tablety zažívá pokles. Informovala o tom společnost NPD DisplaySearch, která největší podíl za narůstající nezájem připisuje právě výrobcům. Důvodem jsou stále zvyšující se úhlopříčky displejů u chytrých telefonů, jejichž velikosti pomalu dohánějí displeje tabletů. Bylo jen otázkou času, kdy se tento vážný problém promítne do prodejů a rozhodně tomu netrvalo dlouho.

Tablety

Za první čtvrtletí tohoto roku bylo prodáno 56,3 milionu tabletů, což ve srovnání s loňským rokem dělá meziroční pokles ve výši 4,6 %. První kvartál má sice vždy ve zvyku být nejslabším obdobím v roce, ale i přesto jde o nějaké upozornění pro výrobce, neboť doposud byl v tomto období každoročně evidován růst, byť minimální. Každopádně větší úspěch si připsala společnost Lenovo, protože dokázala 14tinásobně zvýšit prodeje. V závěsu následuje Asus s 24,9% nárůstem a Samsung s 2% navýšením prodeje.

Co se týká záporných čísel, největší propad pocítil Amazon, poté Google a nakonec Apple. Záchranným kruhem pro Google může být připravovaný tablet Nexus, o němž média již delší dobu hovoří. Applu by rovněž mohl zahrát do karet hned několik nových iPadů. Naopak od Amazonu je v očekávání první chytrý telefon, který navíc v druhé polovině roku doplní nový tablet. V následujících letech bude ještě bezpochyby žhavým tématem, jaké jsou ideální úhlopříčky chytrého telefonu a tabletu, jelikož výrobci si hodlají nadále kopat vlastní jámu.

NPD Q1 Tablety

Zdroj: displaysearchblog.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim