reklama

HTC odkrylo One E8 (M8 Ace) – zatím jen pro Čínu

HTC odkrylo One E8 (M8 Ace) – zatím jen pro Čínu
2014-05-30T09:00:26+02:00
• 30. 5. 2014

Hlavní model určený pro rok 2014 od společnosti HTC dostal vedle sebe skutečně levnější variantu. Pokud vás nastavená prodejní cena odpudila od koupě a jste ochotni překousnout méně kvalitní materiály, tak odhalený One E8 neboli Vogue Edition může být vhodnou alternativou. K oficiálnímu uvedení na čínský trh má dojít přesně až 3. června, ale výrobce po několika jasných únicích dále nevyčkával. Na stránky byla již tato verze vypuštěna, takže známe skutečnou podobu včetně vnitřní výbavy.

HTC One E8 (3)

Novinku je vybavena 5palcovým Super LCD displejem s Full HD rozlišením (1080 x 1920 pixelů). O výkon se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 s taktovací frekvencí 2,5 GHz a 2GB operační paměť RAM. Úložiště nabízí na výběr dvě velikosti – 16 či 32 GB, přičemž další rozšíření řeší paměťová microSD karta. Samozřejmostí jsou čelní reproduktory BoomSound společně s přední 5megapixelovou kamerkou. Ne zadní části najdeme „pouze“ jediným 13megapixelový fotoaparát s přisvětlovací LED diodou bez funkce UltraPixel. Ke všemu výdrž zajišťuje baterie s kapacitou 2 600 mAh. Největším rozdílem je samotné zpracování. Nehledejte zde hliník, byl použit plast.

htc-one-e8-vogue-gal-1

Otázku softwaru dostal na starost Android 4.4 KitKat s nástavbou Sense 6.0. Přítomný LTE modul slouží bohužel jen pro operátora China Mobile. K prodejcům One E8 dorazí ve čtyřech barevných variantách (bílá, černá, červená, modrá) za doposud neupřesněnou cenovku, ikdyž se hovoří o 3 000 jüanech (tj. cca 9 644 Kč bez daně), což je skoro dvojnásobně menší cena. Nad celosvětovou dostupností lze prozatím spekulovat, nicméně do budoucna ji nelze vyloučit.

HTC One E8 HTC One E8 (2)

Zdroje: engadget.com, unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim