reklama

MediaTek Aster: nový procesor stvořený pro nositelná příslušenství

MediaTek Aster: nový procesor stvořený pro nositelná příslušenství
2014-05-03T17:00:25+02:00
• 3. 5. 2014

Jeden z nejznámějších výrobců cenově dostupných procesorů by mohl v dohledné době snížit prodejní ceny chytrých náramků, respektive tzv. wearable zařízení. Nejenom, že hardwarové prvky budou pro mnohé výrobce cenově výhodnějším artiklem, ale jim určený segment trhu bude postupně zaplavován výrobky i od méně známých výrobců, například z Číny. Tchajwanská společnost MediaTek svůj první procesor pro wearable zařízení ukrývá pod názvem Aster.

MediaTek

První zmínka o chystaném čipu Aster padla již začátkem toho roku, kdy jeho výrobce vyvrátil podporu chytrých telefonů, neboť jejich optimalizace je zaměřena na chytré náramky. Čip měřící pouhých 5,4 x 6 mm uložený v zařízení může kupříkladu dostat dotykový panel, funkci Bluetooth nebo vnitřní paměť na uživatelská data. MediaTek plánuje rozjet hromadnou výrobu na začátku 3. čtvrtletí tohoto roku, přičemž zájemců také nabídne kompletní platformu včetně referenčních návrhů pro získání konkurenční výhody.

Nicméně oznámením samotného čipu práce rozhodně nekončí, protože MediaTek začal dokonce ihned vyjednávat podmínky s vybranými výrobci z Číny, kteří mají zájem využít čip Aster ve svých náramcích. Nakonec pokud půjde všechno podle nastoleného plánu, první pokusy v podobě chytrých hodinek či různých fitness náramků za nižší cenu bychom mohli na trhu očekávat koncem tohoto roku.

Zdroj: digitimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim