reklama

Google si nechal patentovat konvertibilní zařízení

Google si nechal patentovat konvertibilní zařízení
2014-05-20T08:20:02+02:00
• 20. 5. 2014

Mezi nejznámější konvertibilní zařízení na trhu patří bezesporu ta od společnosti Asus. Řady Transformer nebo Padfone patřily k něčemu, co se od ostatních výrobců hodně lišilo. Google si nechal v únoru patentovat zařízení, které se této kategorii velice podobá.

nexusae0_patent-1

 

Jedná se o patent notebooku s odnímatelným mobilním telefonem. Základní myšlenka spočívá v tom, že notebook může pracovat s bezdrátovým připojením k internetu, které máte v notebooku. Kromě toho bude možné využívat odnímatelný telefon jako reproduktor nebo mikrofon pro hlasové hovory a další funkce.

Telefon pak pravděpodobně bude schopen využívat větší baterie notebooku jako externí zdroj energie. Podle patentových výkresů si lze všimnout, že se mobilní telefon do notebooku bude zasouvat pomocí speciálního slotu. Na základě dokumentace to pak vypadá, že obě zařízení budou moci uživatelé používat naprosto odděleně. To znamená, že se bude jednat o dvě naprosto odlišná zařízení, která na sobě nebudou nijak závislá.

nexusae0_4_thumb8

Google si očividně zahrává s myšlenkou bližšího propojení mezi Androidem a Chromem. Zejména pak vkládá veliké naděje do chromebooků, kterým by takové propojení mohlo výrazně pomoci. Nezbývá než jen čekat na to, co si pro nás v budoucnu společnost připraví.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim