reklama

Google již nechce naše vzorky hlasu Android

Google již nechce naše vzorky hlasu [Android]
2014-05-26T10:33:29+02:00
• 26. 5. 2014

Možná jste si sami všimli, že rozpoznávání hlasu v Androidu je poměrně přesné. Samozřejmě stále narážíme na situace, kdy dojde k záměně nebo špatnému převodu na text. Aby Google porozuměl každému slovu, zavedl v roce 2010 do aplikace Google Vyhledávání personalizované rozpoznávání řeči.

android_voice

Myšlenka byla poměrně jednoduchá. Získával vzorky hlasu, slov, vět, aby následně vylepšil samotnou identifikaci. To se mu zajisté povedlo a například není problém v dnešní době nadiktovat text v Androidu. Byť se nejedná o zcela dokonalý systém, tak na kratší nebo ne příliš komplikované diktování postačuje.

Avšak již od verze 3.3 aplikace Google Vyhledávání není tento systém používán. Dokonce takto nasbíraná data již nejsou součástí vašeho účtu a byla odebrána. Bohužel Google neposkytl jakékoliv vysvětlení, proč nepotřebuje zaznamenávat naši řeč.

Jeden z dohadů se opírá o nové postupy a algoritmy. Je možné, že samotný systém rozpoznávání došel do takové úrovně, kdy nepotřebuje vzorky, aby se učil. Samozřejmě je tu možnost, že Google za 4 roky fungování této služby nasbíral dostatek dat a již nepotřebuje další.

logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Developer Zdarma iOS

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim