reklama

Dubajská policie začne používat Google Glass

Dubajská policie začne používat Google Glass
2014-05-27T10:00:10+01:00
• 27. 5. 2014

Chytré brýle Google Glass jsou ze strany zákonů trnem v oku pro většínu zemí, ale i přes tento odpor stále více nacházejí profesní uplatnění. Po využití v oblasti zdravotnictví tentokrát přichází na řadu další důležitá složka státu, kterou je policie. Přesněji jde o tu dopravní z Dubaje, v jejichž řadách také například najdete jedny z nejluxusnějších aut. Brýle Glass pořídíte momentálně pouze na území Spojených státu za 1 500 dolarů, což z něj zrovna nedělá masovou záležitost.

Dubajská policie s Google Glass

Dopravní policie v současné době testuje nový systém postavený na chytrých brýlích od Googlu, které mají pořizovat fotografie v případě překročení rychlosti u měřeného vozidla nebo snímat poznávací značku a následně ji automaticky vyhledat v databázi hledaných vozidel. Podle plukovníka dubajské policie budou fotografie dostupné v centrální databázi, kam se vždy ihned nahrají.

Nasazením nejnovějších technologií na trhu chce Khalid Nasser Al Razooqi nadále držet vysoce nastavenou laťku a Google Glass mohou být samozřejmě skvělou volbou. Zda nakonec oficiální nasazení otevře oči zákonodárcům v zemích, kde jsou většinou brýle brány za nebezpečné příslušenství, ukážou pravděpodobně až následující měsíce.

Zdroj: gulfnews.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim