reklama

Nexus 6 a Nexus 8 „Flounder“ zmíněny v kódu Chromia aktualizováno

Nexus 6 a Nexus 8 „Flounder“ zmíněny v kódu Chromia [aktualizováno]
2014-05-13T19:55:10+02:00
• 13. 5. 2014

Aktualizováno 13. 5.

Ačkoliv neznáme konkrétní data představení nových zařízení od Googlu, tak se začínají objevovat častější náznaky a zmínky. Tentokrát Google opět neuhlídal své zdrojové kódy a projekt Chromium odhaluje příchod dvou zařízení. V prvním případě se jedná o tablet s označením Nexus 8, který by měl být vyráběn společností HTC.

Screenshot_82

Jako druhé zařízení je zde zmíněn Nexus 6. Bohužel v tomto případě máme pouze holý název v kódu. Bližší informace nemáme k dispozici a neznáme ani kódové označení. Jen tušíme, že základem pro tento smartphone bude nepředstavený model LG G3.

Screenshot_81

Původní článek 9. 5.

Na konci června Google představí spoustu novinek v rámci vývojářské konference Google I/O. Do té doby by měla být uvedena další verze systému Android – minimálně s označením 4.4.3 KitKat, o které jsme již zachytili nějaké informace.

Nexus-8-možná-podoba

V tuto chvíli je k dispozici seznam změn u Androidu 4.4.3 KitKat Maintenance Release 2, v kterém se podařilo objevit několik zajímavostí. Samozřejmě se v tomto dokumentu zmiňují nejrůznější opravy a vylepšení. Bonusem navíc jsou zmínky o dvou nových zařízení.

Název „molly“ (živorodka) byl přiřazen set-top-boxu s Androidem. Za výrobou by měl stát přímo Google. V druhém případě je zmíněno zařízení s kódovým označením „flounder“, což v překladu znamená platýz. Google se zřejmě stále vyžívá v názvosloví podle ryb. Například Nexus 5 je označován jako „hammerhead“ –  kladivoun.

Screenshot_75

Za výrobou zařízení „Flounder“ stojí podle dokumentu společnost HTC. Bohužel více informací nemáme k dispozici, ale dle dřívějších spekulací by se mělo jednat o tablet s 8palcovým displejem.

Zdroje: android.googlesource.com, xda-developers.com, androidcentral.com, bgr.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim