reklama

Samsung Project KQ – nástupce Galaxy S5?

Samsung Project KQ – nástupce Galaxy S5?
2014-04-23T13:00:04+02:00
• 23. 4. 2014

Již během minulého roku se objevovaly náznaky, že by Samsung mohl představit zcela nový typ topmodelu. Spekulovalo se o kovovém provedení nebo zcela novém designu. Očekávali jsme, že by Galaxy S5 mohl nabídnout QHD displej. Nakonec jsme se dočkali mírné aktualizace původního top modelu.

Nyní se opět objevují spekulace kolem nového topmodelu, jenž by měl nabídnout ještě vyšší specifikace než Galaxy S5. Interní název novinky má být Project KQ. Měli bychom se dočkat procesoru Exynos 5430, který nabídne vyšší takt oproti Exynos 5422.

Intel-Modem

 

Ve výsledku nabídne taktéž 4+4 jádra, jen s vyšším taktem. Další novinka se může nacházet u grafického čipu Mali. Prozatím nevíme, jaký model bude přesněji použit. V rámci specifikací bychom měli najít hardwarový HEVC pro videa nebo co-procesor Cortex A5 pro audio.

Součástí tohoto modelu by měl být LTE modem  XMM7260 od Intelu s podporou Category 6 (300mbit/s). Samsung KQ by měl dále nabídnout 5,2palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. 

Pokud by došlo k představení tohoto modelu, můžeme očekávat i další varianty – například se Snapdragonem 805 od Qualcommu.

Zmiňované modely jsou ve vyšším stádiu vývoje a zatím raději nikdo neodhaduje možné datum představení. Možná se dočkáme až na dalším veletrhu MWC.

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim