reklama

Microsoft uzavřel patentovou dohodu s Motorola Solutions

Microsoft uzavřel patentovou dohodu s Motorola Solutions
2014-04-23T15:00:07+02:00
• 23. 4. 2014

Pro předejití zmatku je už v úvodu dobré zmínit, že Motorola Solutions není to samé, co Motorola Mobility. Motorola Mobility nedávno prodaná Googlem do rukou Lenova se zabývá zařízeními pro běžné spotřebitele, kdežto Motorola Solutions zaměřuje své služby na soukromé nebo státní firmy. Tudíž v nově uzavřené dohodě mezi Motorola Solutions a Microsoftem nepůjde o sdílení patentů na chytré telefony, které má mimochodem ve vlastnictví Motorola Mobility, ale i přesto půjde o produkty s Chrome OS a Androidem.

Microsoft Motorola

Přesný obsah uzavřené dohody nebyl pochopitelně zveřejněn ani jednou stranou, ale jejím cílem je údajně celosvětové sdílení patentového portfolia společnosti Microsoft pro zařízení společnosti Motorola Solutions se systémem Android a Chrome vyrobené na podnikový trh. Pro Microsoft jde jen o další ovečku do stáda, kterým si chtějí krýt záda před možnými útoky, jehož obsahem by mohlo být neoprávněné využívání nějakého patentu.

Microsoft má v současné době uzavřenou smlouvu nejen s HTC, LG, ZTE, Samsungem nebo Foxconnem. Patří sem dále i Acer, Amazon, Barnes & Noble, Dell, Nikon , Onkyo , Velocity Micro, ViewSonic , Wistron, z nichž dohromady těží více než 2 miliardy dolarů ročně. Nakonec podobnou spolupráci má Motorola uzavřenou s Nokií, Samsungem či HTC.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim