Nabíjení budoucnosti – najednou až 40 telefonů z 5 metrů

Nabíjení budoucnosti – najednou až 40 telefonů z 5 metrů
2014-04-21T09:30:01+02:00
• 21. 4. 2014

Zatímco převážná většina součástek v telefonu čím dál rychleji přichází se stále novějšími technologiemi, tak tu nejdůležitější část v zádech výrobci přehlížejí. Když pomineme možnost bezdrátového nabíjení nebo nutnost větší pružnosti u modelu jako je G Flex od LG, tak baterie z dlouhodobějšího hlediska neprochází významnými proměnami, které by měly pozitivní dopad na jejich životnost.

Bezdrátové nabíjení

Korejský institut zabývající se vědou a technikou pracuje na nové bezdrátové technologii, která sice nezvýší výdrž vaší baterie, ale samotní uživatelé alespoň budou mít více na dosah možnost dobití energie. Vyvíjená technologie totiž dovolí najednou dobít až 40 chytrých zařízení z dosahu 5 metrů. Tento projekt se pořád nachází ve fázi prototypu a nese název Dipólová cívka rezonančního systému.

Bezdrátové nabíjení 2

Základním kamenem jsou dvě dlouhé magnetické cívky zajišťující nabíjení zařízení, přičemž nemusí jít zrovna jen o mobilní telefon, ale i televizor nebo kuchyňské spotřebiče. Možnou dostupnost v domácnostech zabijí vysoká cena. Koneckonců vědci věří, že technologie si určitě v budoucnu najde využití ve veřejných prostorech, stejně jako v současné době dostupné WiFi hotspoty.

Bezdrátové nabíjení - prototyp

Zdroj: technobuffalo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat