reklama

FireChat – komunikujte i bez mobilního připojení k internetu aplikace

FireChat – komunikujte i bez mobilního připojení k internetu [aplikace]
2014-04-04T12:10:12+02:00
• 4. 4. 2014
2

Cestování v MHD přináší spousty různých situací, potkáte kvanta lidí, občas se s někým seznámíte nebo jen někomu s něčím pomůžete apod. Navzdory tomu jsou takové cesty mnohdy nudné.  Vývojáři s názvem Open Garden dostali nápad, jak vše zlepšit a lidem takovéto cesty přinejmenším zpříjemnit.

unnamed_result

Na iOS byla vydána aplikace FireChat, která se stala v posledních dnech hitem. Představte si dlouhou cestu metrem, všude je spousta lidí, signál v českém metru samozřejmě žádný („specifický trh“). Nemáte co dělat a v lepším případě hledíte do svého chytrého zařízení jako většina ostatních cestujících, nyní přichází na řadu samotná aplikace.

FireChat vám po otevření nabídne kontaktování ostatních zařízení, která mají FireChat také nainstalován, přičemž se zobrazí pouze ty okolo vás. Tímto způsobem můžete začít anonymně chatovat s lidmi okolo.

Nenapadlo vás doposud, jak to může fungovat bez připojení k internetu, které v metru není? Aplikace opravdu bez připojení k mobilnímu internetu funguje bezchybně, přičemž autoři uvádí, že Firechat funguje pomocí technologie Open Garden.

unnamed (1)_result unnamed (2)_result

Nápad je to zcela geniální, přičemž se mezi uživateli iOS a Androidu FireChat rychle rozšiřuje. Původně byl FireChat dostupný pouze pro iOS, díky neustále narůstající popularitě si však vyžádalo své vydání verze pro Android. To se nyní stalo skutečností a aplikaci si můžete stáhnout zcela zdarma.  Nutno podotknout, že aplikaci samozřejmě nemusíte používat pouze v metru, můžete ji používat na zastávkách, nádražích, obchodních domech a všude, kde je spousta lidí kolem vás.

logo-app FireChat Open Garden Zdarma ANDROID logo-app FireChat Developer Zdarma iOS

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Honza Gál

5. 4. 2014, 23:10

Geniální nápad? Takhle se chatovalo v dobách, kdy nebyl v telefonech internet a lidi chodili se zapnutým bluetooth.

Rád bych se zeptal autora,na jakém že principu tato apka vlastně fuguje.Nějak totiž nevím,co mám pro její běh vlastně udělat.Zda mít zaplou polohu,wifi či bluetooth (nemyslím připojeno,pouze zaplné) nebo může být vše deaktivováno.Pokud může být vše deaktivováno,přes co tedy aplikace hledá v okolí jiná zařízení? Myslel jsem si,že to bude fungovat na principu AirDrop na iOS,kde se prostřednictvím Bluetooth/Wifi neustále prohledává okolí,nicméně podle aplikace Appops,která hlídá opravnění aplikací,FireChat nikdy nepoužil wifi ani bluetooth,jediné co použil byli kontakty,což netuším k čemu že mu jsou,tak pozor!
Niméně,byl bych rád,kdyby mě tedy někdo vysvětlil co mám udělat pro ten nejlepší chod aplikace.Díky

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat