reklama

Sony neadoptuje Android Wear

Sony neadoptuje Android Wear
2014-03-25T18:34:57+02:00
• 25. 3. 2014
3

Google v minulém týdnu představil nový systém Android Wear pro chytré hodinky. Záhy na to se poodhalily dva modely, které budou tímto systémem vybaveny – Motorola Moto 360 a LG G Watch. V tuto chvíli si vývojáři hrají s novým SDK, aby mohli mít připraveny aplikace v den oficiálního začátku prodeje těchto modelů.

0_Smartwatch_2_Angled

Zatím nevíme, kdo další nabídne hodinky s Androidem Wear, ale na druhou stranu se ozvala již první společnost, která nechce tento systém použít. Jedná se konkrétně o Sony.

Ředitel americké pobočky Sony uvedl pro magazín Cnet, že Sony nemá zájem o tento systém. Doslova se vyjádřil, že se společnost zaměří na své řešení, do kterého investovali spoustu prostředků.

„Už jsme do této platformy investovali čas a zdroje a budeme se nadále ubírat tímto směrem,“ řekl Nookala CNETu během rozhovoru ve své místní kanceláři

Důsledky tohoto rozhodnutí zatím nemůžeme znát. Sony se bude muset probojovat silným marketingem Samsungu a otevřeností Androidu od Googlu, který si vytváří pořádnou  základnu vývojářů kolem systému Wear.

Zdroj: cnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Afrodedek

25. 3. 2014, 19:10

Chápu to doufám správně, že pokud budou nějaké“hodinky“ podporovat všeobecně Android, tak je připojím i k Sony, nebo ne?

Přemysl Vaculík

VIP 25. 3. 2014, 19:18

Ano, například nové Android Wear hodinky budou podporovat každý mobil s Androidem 4.3 a výš.

Afrodedek

25. 3. 2014, 19:23

Tak to je super, přemýšlím totiž o přechodu na Z1 Compact, díky za info.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim