reklama

Samsung představil fotoaparát NX Mini

Samsung představil fotoaparát NX Mini
2014-03-19T12:34:35+02:00
• 19. 3. 2014

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Samsung plánuje vydat bezzrcadlový fotoaparát řady NX s přívlastkem Mini. A nyní se tyto informace potvrdily.

theverge14_1020_verge_medium_landscape

Samsung tuto řadu uvádí jako fotoaparáty, které budou moci mít uživatelé kdykoliv u sebe. Má se jednat o zařízení, které je vhodné pro běžné uživatele, jenž při svých cestách pořizují stovky fotografií. Výhodou Samsungu NX Mini jsou bezesporu jeho kompaktní rozměry. Na trh se dostane ve dvou prodejních verzích.

Ta první bude obsahovat objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 9mm. Tato varianta bude k dostání za 449 dolarů. Druhá prodejní verze bude za cenu 549 dolarů a obdržíte k ní objektiv 9-27 mm a externí blesk.

theverge6_1020

Fotoaparát bude k dispozici v několika barevných provedeních. V případě, že budete chtít zakoupit i další objektivy, tak i to bude možné. Díky tomu, že Samsung zvolil jiný typ připevněný objektivů k fotoaparátu, budete se muset zpočátku spokojit pouze s objektivy, které budou určeny speciálně pro tuto řadu. Samsung nicméně nabídne i adaptér, díky kterému budete moci použít objektivy s jiným uchycením.

samsung-nx-mini-leak

Konstrukce fotoaparátu je vybavena dotykovým displejem, který bude možno odklopit. Nechybí podpora WiFi a NFC. Majitelé budou moci nahrávat své fotografie na úložiště Dropbox nebo Flickr. V případě, že bude fotoaparát připojen k internetu, může sloužit také jako monitorovací zařízení vašich dětí. Prodej Samsung NX mini bude zahájen během dubna v USA.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim