reklama

Rusko se zbavuje iPadů kvůli obavám ze špionáže

Rusko se zbavuje iPadů kvůli obavám ze špionáže
2014-03-28T07:30:38+02:00
• 28. 3. 2014
1

Ruská vláda se začala oficiálně zbavovat tabletů iPad a nahrazuje je tablety od společnosti Samsung. Všimli si toho novináři při posledních zasedání a následně to také potvrdil ministr Nikolai Nikiforov. Ten navíc řekl, že nové Samsungy jsou speciálně zabezpečené pro práci s důvěrnými daty.

ipad-russia-640x480

Dále dodal, že při jednáních vlády jsou některé informace velmi důvěrné a že tato nová zařízení prošla přísnou certifikací. Ministr popřel, že by toto nějak souviselo s momentálními sankcemi od USA za obsazení poloostrova Krym. Zmínil ale výrazně vyšší počet zpráv, jež mohou projít až k americkým tajným službám. To prý znepokojuje ruské vládní klienty. Dodal, že firmy z Jižní Koreji a oblasti okolo mohou být v tomto směru pro Rusko zajímavé.

Pro Apple toto může být menší ztráta v Rusku, naopak Samsung z tohoto obchodu jistě něco vytěží. Nyní se naskytá otázka, zda bude Android v Samsungu opravdu bezpečnější pro práci s důvěrnými daty než uzavřený iOS.

Zdroj: google.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Lucie Budínová

28. 3. 2014, 11:31

Tým Rusákům skutečně už hrabe.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim