reklama

Prahu tento víkend obsadili Google Glass hackeři

Prahu tento víkend obsadili Google Glass hackeři
2014-03-25T10:46:40+02:00
• 25. 3. 2014

Smíchovský TechSquare tuto neděli přilákal mladé vývojáře z celé ČR. A není se čemu divit. GDG Prague ve spolupráci s eMan totiž uspořádal již 3. Glass hackathon, na kterém mohli vývojáři testovat své aplikace na 6 Glass zařízeních.

IMG_20140323_130114

Jednalo se tak největší koncentraci Glass na jednom místě nejen v ČR, ale dost možná i v celé Evropě. Česká republika je v Evropě “brýlová velmoc”, celkem už víme o 15ti českých Glass Explorers.

IMG_20140323_145510

Vývojáři opět ukázali nadšení pro tuto novou technologii a díky dostatečnému počtu zařízení stihli vytvořit za půl dne několik velmi povedených aplikací.

Na prvním místě se umístil tým Jana Zikeše, Radimem Vaculíkem, Eliškou Kuzdasovou a Lukášem Prokopem s aplikací Plane spotting, která přímo do Glass zobrazí doslova “kde co lítá”, neboli nejbližší letadla na obloze.

plane-spotting

Na druhém místě se umístila aplikace Alexe Studničky – Prague metro, díky které budete mít časy odjezdů nejbližší stanice metra pořád na očích.

metro (1)
Třetí nejlepší se stala aplikace Gimme a tone, která slouží jako pomůcka zpěvákům a hudebníkům. Přehraje vybraný tón rovnou do ucha. Tuto aplikaci vytvořili Vojtěch Sázel, Míša Horáková a Pavel Horal.

gimme-a-tone

Dále na hackathonu vznikly Glass aplikace pro zobrazení Bitcoin transakcí, zobrazení textu pro reportéry nebo jednoduché přidávání knih do databáze.

btc-glass

Vítězné aplikace na GitHubu:

 1. Plane spotting
  Jan Zikeš, Radim Vaculík, Eliška Kuzdasová, Lukáš Prokop
  https://github.com/sakulisko/glass-plane-spot
 2. Prague metro
  Alex Studnička
  https://github.com/alex-alex/Prague-Metro-for-Glass
 3. Gimme a tone
  Vojtěch Sázel, Míša Horáková a Pavel Horal
  https://github.com/wojta/gimmeatone
reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim