reklama

Nokia ve Finsku: přes 1 milion prodaných Lumií

Nokia ve Finsku: přes 1 milion prodaných Lumií
2014-03-04T09:00:42+02:00
• 4. 3. 2014

Zveřejněná čísla ve Finsku dokazují, že alespoň na domácí půdě Nokii neupadá zájem o jejich chytrá zařízení. Převážná většina uživatelů nevítala s otevřenou náručí uzavřené partnerství s Microsoftem, který jej v konečném výsledku odkoupil pro vlastní platformu Windows Phone. Nicméně nejnovější statistika prodaných Lumia zařízení mluví za své, a tak každý 5 obyvatel vlastní některý z těchto modelů.

Nokia

Společnosti Nokia se v rodné zemi s 5,4 miliony obyvatel doposud podařilo prodat přes 1 milion zařízení z modelové řady Lumia. Zda jsou všechny telefony skutečně v provozu, můžeme jen polemizovat. Každopádně Finsko není žádným prioritním trhem, neboť první Lumia 800 vstoupila do prodeje až v únoru roku 2012 a ostatní modely nejsou rovněž dodávány přednostně.

Nokia si tedy připsala menší cenný skalp, čemuž také odpovídá 39% podíl na trhu. Míchání karet lze ještě v budoucnu očekávat od Jolly, kterou spojují bývalí zaměstnanci Nokie, ale pokud nakonec Microsoft ve Finsku udrží pracovní místa, kanceláře, jako je tomu doteď, tak by v udržení se na finském trhu nemělo nic bránit.

Zdroj: wmpoweruser.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim