reklama

Microsoft chce přijít s Xbox Live pro Android a iOS

Microsoft chce přijít s Xbox Live pro Android a iOS
2014-03-04T10:00:55+02:00
• 4. 3. 2014

Před lety Apple začal svoji herní platformu Game Center na iOS. Poté se vloni přidal Google s Google Play Games, která je kromě Androidu dostupná i pro iOS. A nyní chce údajně svoji herní službu Xbox Live rozšířit z Windows Phone na další mobilní operační systémy.

New_Xbox_Live_Logo

 

Konkrétně chce Microsoft přinést svůj framework pro Xbox Live na Android a iOS. Ten má být především otevřený a snadno rozšiřitelný. Tímto krokem by uživatelé těchto systémů mohli využívat ve hrách společné achievementy, komunikovat s přáteli na této službě a teoreticky i hrát multiplatformní multiplayer.

Již dnes funguje Google Play Games framework v rámci Androidu a iOS. Apple Game Center je naopak uzavřené jen pro iOS. Služba Xbox Live by se tak celkem rozšířila z konzolí Xbox, Windows Phone a Windows 8 a byla by tak na všech hlavních mobilních platformách.

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat