reklama

Google Projected Mode má být konkurencí pro CarPlay od Applu

Google Projected Mode má být konkurencí pro CarPlay od Applu
2014-03-04T08:25:27+00:00
• 4. 3. 2014
Thumbnail1

Včera jsme psali o novém systému CarPlay od Applu pro automobily, který zvládá navigovat, zasílat SMS, uskutečňovat hovory, pouštět hudbu a disponuje hlasovou asistentkou Siri. Google však nechce zůstat pozadu a pronikají informace o podobném systému pro automobily.

android-audi

Již na veletrhu CES letos v lednu Google představil alianci Open Automotive Alliance, která má za úkol integrovat Android do aut a zajistit auta bezpečnější a intuitivnější. Z inzerátu automobilky Daimler patřící pod Mercedes se dozvídáme pravděpodobný název tohoto systému – Google Projected Mode. Ten se má jednoduše synchronizovat se všemi Android telefony a nabídne navigaci, poslouchání hudby, sledování videí a samozřejmě také možnost uskutečňovat hovory a vyřizovat SMS. Zatím není známé, zda bude komunikace zařízení s autem probíhat bezdrátově přes Bluetooth či přes kabel.

Uvidíme, jak se Google popere s integrací. Již má nasmlouváno pár automobilek, které budou jeho systém využívat. Nakonec se tak bude bojovat mezi iOS a Androidem i v autech.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit