reklama

To nej z uplynulého týdne #13 – Android 4.4.3, Office pro Android a iOS a Google Now v Chromu

To nej z uplynulého týdne #13 – Android 4.4.3, Office pro Android a iOS a Google Now v Chromu
2014-03-30T15:10:36+02:00
• 30. 3. 2014

Ani třináctý díl pravidelného přehledu toho nejzajímavějšího z uplynulého týdne se neobejde bez živého podcastu.

Google zřejmě zatlačí na vývoj her

Tento gigant byl před nějakou dobou opět na nákupech a pohltil mladou společnost Green Throttle. Stalo se tak ke konci minulého roku, ale až nyní jsme se dozvěděli tyto informace. Zřejmě přibudou nové funkce do Androidu.

green-throttle-games

Google Now míří do počítačů

Poměrně populární služba Now si našla své místo u nejednoho majitele androidího zařízení. Nyní se pomalinku dostává do webové prohlížeče Chrome, díky čemuž budete mít na počítači nejaktuálnější informace, které máte běžně dostupné na smartphonu nebo tabletu.

nowshot

Královna Nubia X6

Společnost ZTE představila nový model zapadající do prémiové řady Nubia. V tomto případě se úhlopříčka pohybuje na hraně mezi phabletem a malým tabletem. Rozhodně nabízí v nejvybavenější verzi vysoké specifikace.

532be42c529b8b1b120008a5

Sony nechce využít Android Wear

Mohli jsme si myslet, že po představení Androidu Wear se objeví další společnosti, které ohlásí aktualizace nebo nové produkty. Sony bohužel mezi ně patřit nebude a má k tomu dobrý důvod.

0_Smartwatch_2_Angled

Půl miliardy iPhonů

Můžeme Applu pogratulovat k linii smartphonů iPhone. Na světě neexistuje výrobce, který kdy prodal na 500 miliónů smartphonů jedné řady. Otázka je, jestli nepřišel čas na změnu.

steve-jobs-original-iphone

HTC si zaslouží velkou pochvalu

Sony a hlavně Motorola se dnes nespoléhají jen na aktualizace celého systému. Skrze Obchod Play nabízejí některé své aplikace, díky čemuž mohou uživatelé získávat rychleji novější verze. K těmto firmám se nyní připojuje i HTC. To představilo celou řadu nových aplikací, přičemž se můžeme těšit na rozšíření dostupnosti launcheru BlinkFeed.

Screenshot_131

 

HTC One (M8)

Nesmíme zapomenout na oficiální představení top modelu na tento rok – HTC One (M8). V podstatě došlo na potvrzení známých informací, jelikož tento smartphone se nepodařilo utajit.

HTC-One-M8_PerRight_GunMetal

Microsoft Office na mobilních zařízeních

Největší novinka týdne se týká kancelářského balíku Office pro iPady. Nyní konečně budete moci prohlížet a editovat své soubory, bohužel to má jeden podstatný háček. Kromě toho jsme se navíc dočkali uvolnění aplikace Office Mobile pro Android a iOS.

iOS-device-microsoft-office-2013

Sailfish OS míří na první smartphone s Androidem

Jolla slibovala, že se dočkáme jejich operačního systému i na jiných zařízeních. Nyní konečně můžeme vidět plody jejich práce. Jolla Sailfish OS si můžete nainstalovat na Nexus 4. Bohužel k dokonalosti schází ještě hodně práce.

Nexus-4-Sailfish-OS

Android 4.4.3

Začínají se objevovat první informace o další verzi systému Android. Zřejmě nemusíme očekávat zásadní novinky. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že půjde o masivnější opravu nejrůznějších chyb napříč celým Androidem.

Screen-Shot-2013-12-09-at-4.37

Nové aplikace a hry za poslední týden

Nepřehlédnete: To nej z uplynulého týdne #12 – Moto 360, (ne)rozšíření Obchodu Play a iPhone 5c

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim