reklama

Microsoft odpustí poplatky za WP dvěma výrobcům z Indie

Microsoft odpustí poplatky za WP dvěma výrobcům z Indie
2014-03-16T20:04:43+00:00
• 17. 3. 2014
Thumbnail

V poslední době spekulované škrty v licenčních poplatcích, za využívání operačního systému Windows Phone různými výrobci chytrých zařízení, přicházejí zřejmě do první fáze. Microsoft plošně snížil ceny až o 70 % vybraným společnostem, které jsou především zaměřeny na výrobu levných nebo méně výkonných zařízení. Dále navíc dvě firmy mají k dispozici tuto platformu zcela zdarma.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

Na únorovém veletrhu v MWC společnost Microsoft představila další partnerské společnosti, jejichž hlavním cílem bude dodávat zařízení na rozvíjející se trhy. Do řady menších výrobců také patří Karbonn s Lavou, pocházející z Indie. Ty podle deníku The Times of India nyní můžou do chystaných modelů nahrávat systém Windows Phone zdarma.

Samotná jednání údajně probíhala už od loňského roku, kdy Microsoft se nemohl rozhodnout nad úplném odpuštění od licenčních poplatků. S konečným verdiktem přišli až začátkem tohoto měsíce, což pro obě indické společnosti znamená otevření cesty pro nová zařízení, která lze očekávat během několika následujících měsíců.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit