reklama

Microsoft odpustí poplatky za WP dvěma výrobcům z Indie

Microsoft odpustí poplatky za WP dvěma výrobcům z Indie
2014-03-16T20:04:43+02:00
• 17. 3. 2014

V poslední době spekulované škrty v licenčních poplatcích, za využívání operačního systému Windows Phone různými výrobci chytrých zařízení, přicházejí zřejmě do první fáze. Microsoft plošně snížil ceny až o 70 % vybraným společnostem, které jsou především zaměřeny na výrobu levných nebo méně výkonných zařízení. Dále navíc dvě firmy mají k dispozici tuto platformu zcela zdarma.

Applause-adds-Windows-Phone-apps

Na únorovém veletrhu v MWC společnost Microsoft představila další partnerské společnosti, jejichž hlavním cílem bude dodávat zařízení na rozvíjející se trhy. Do řady menších výrobců také patří Karbonn s Lavou, pocházející z Indie. Ty podle deníku The Times of India nyní můžou do chystaných modelů nahrávat systém Windows Phone zdarma.

Samotná jednání údajně probíhala už od loňského roku, kdy Microsoft se nemohl rozhodnout nad úplném odpuštění od licenčních poplatků. S konečným verdiktem přišli až začátkem tohoto měsíce, což pro obě indické společnosti znamená otevření cesty pro nová zařízení, která lze očekávat během několika následujících měsíců.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat