reklama

LG G Flex – prohnutá evoluce recenze

LG G Flex – prohnutá evoluce [recenze]
2014-03-14T08:20:47+02:00
• 14. 3. 2014

Klíčovým elementem, který většinou zákazník ocení velmi pozitivně, je odjakživa inovace. Ať už je to ve směru designu či nejnovějších technologií, musíte se na tomto fakt se mnou shodnout. Na trhu jsou výrobci, kteří inovují, a výrobci, kteří kopírují.

LG bezesporu patří k té první skupině. Nebudu zabíhat příliš do hloubky, nicméně jedním z nedávných revolučních prvků, bylo bezesporu radikální ztenčení bočních rámečků a s tím spojené umístění kláves vypínání a hlasitosti na zádech. Tato inovace se setkává víceméně spíše s kladnými názory, a tak LG nepolevilo a já vám dnes přináším recenzi na revoluční zařízení LG G Flex. Jak dopadl tento prohnutý a ohebný tabletofon, se dozvíte už níže.

SAMSUNG CSC

Že se jedná o netradiční zařízení, poznáte již v úvodu při pohledu na balení. Do ruky se vám dostane elegantní černá krabička s prohnutým vrchním víkem, ve tvaru přístroje. Po odejmutí vrchního víka se vám dostává pohledu na rozměrný G Flex. Pod zařízením nalezneme klasickou výbavu, v podobě microUSB kabelu, sloužícího pro připojení k počítači, či na koncovku nabíječky.

Dále pak se nám dostane velmi povedených špuntových sluchátek Quad Beat 2 od firmy LG, za jejichž velmi povedenou konstrukci a reprodukční kvalitu, musím LG pochválit a výměnných špuntů. V poslední řadě nejsme ochuzeni o záruční list, brožurky od LG a jehlu ve tvaru písmene G, sloužící pro vypíchnutí slotu na MicroSIM kartu. To je, co se balení týče, vše.

DESIGN

Oblast, ve které LG G Flex s naprostou jistotou vyniká, je určitě design. Zařízení je jemně prohnuté do tvaru písmene U. Nabízí se nám pohled na kombinaci lesklého plastu a skla. Musím podotknout, že na první pohled G Flex vypadá opravdu elegantně a jeho tvary lze považovat za velmi přitažlivé. Zakřivení napomáhá téměř bezesporu lepšímu držení v ruce, i když zřejmě není potřeba připomínat, že u takto rozměrného zařízení se neobejdete bez ovládání dvěma rukama. Zakřivený design taktéž pozitivně přispívá k lepšímu zážitku z používání.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Displej ve vás vyvolává jakýsi optický dojem, který vám výsledný obraz více přibližuje, nevím, jak lépe to popsat, zkrátka jste více vtaženi do děje. Tato technologie se využívá u televizí, nicméně i když jsem o tom nebyl přesvědčen, musím říci, že i u takto malé uhlopříčky je ten efekt zřetelný.  Záda se pyšní technologií ,,Self Healing‘‘, což je technologie, která se běžně využívá u automobilů.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Jedná se o speciální ochrannou vrstvu, která má údajně zamezit vzniku vlasových škrábanců. Tuto technologii jsem samozřejmě musel otestovat a  musím říci, že jejího výsledku jsem se nedočkal. Nicméně i bez mého snažení se na zadním krytu vytvořily během používání mikroškrábance, které nezmizely ani třením, vystavováním slunečnímu záření apod. Spíše než o funkční technologii bych nazval tento trik marketingovým tahem. Jak došly ostatní redakce k tomu, že se jejich škrábance zahojily a zmizely, absolutně nechápu.

KONSTRUKCE

Konstrukce je u LG G Flex typu unibody, a tudíž se k baterii nedostanete a ani ji uživatelsky nevyměníte. Rozměry zařízení činí 160,5 x 81,6 mm, tloušťka je posléze velmi příjemných 7,9 mm. Váha se zastavila na hodnotě 177 g. Na levém boku se nachází nahoře pouze slot na microSIM kartu. Na pravém boku nenalezneme vůbec nic.

Na spodní hraně se nachází uprostřed zdířka microUSB konektoru vedle ní, vlevo je dírka mikrofonu a v poslední řadě se zde nachází vlevo i klasický 3.5mm jack konektor. Na vrchní hraně se nenachází opět zhola nic. Na zádech nalezneme uprostřed seshora čočku 13Mpx fotoaparátu. Vedle ní vlevo je infračervený port, jehož umístění je určitě netradiční a slouží k ovládání vaší audiotechniky či televize.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Vpravo od čočky fotoaparátu je klasická přisvětlovací led-dioda, která slouží k pořizování snímků za zhoršených světelných podmínek, jako blesk. Pod čočkou fotoaparátu se nachází další rozporuplná inovace od LG, kterou jsou tlačítka ovládání hlasitosti a tlačítko, sloužící pro vypnutí/zapnutí displeje či telefonu samotného.

Zmínit musím ještě, že se pod vypínacím tlačítkem, skrývá vícebarevná notifikační led- dioda, která vás upozorní na zmeškané události. Přehlédnout ji nemůžete. Co se týče umístění tlačítek, musím říci, že osobně jsem nezaznamenal toto umístění nijak nevhodným a používání mi bylo spíše příjemné. Dole na zádech, už posléze vidíme logo LG a vpravo výřez reproduktoru, který vás svou kvalitou podání zvuku nijak neuchvátí.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Na čelní straně seshora zleva se nachází čočka 2Mpx fotoaparátu. Vedle ní vidíme klasickou sestavu senzorů, čili senzor snímání okolního světla pro automatické nastavování jasu, a senzor přiblížení, sloužící pro vypnutí displeje, během hovoru. Vedle těchto senzorů je sekundární informační vícebarevná notifikační led-dioda, která nás informuje taktéž o zmeškaných událostech.

Použití sekundární diody velmi chválím a výrobce myslel i na to, kdybyste měli zařízení položené na stole, zády ke stolu. Uprostřed nahoře je klasický výřez pro sluchátko. Pod těmito prvky se rozprostírá na ploše 6 palců pouze HD displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů typu POLED. Pod displejem se nenachází žádná tlačítka, a je to proto, že LG skrývá ovládací klávesy přímo na spodní ploše displeje, jak to známe třeba z Nexusu. Pod displejem je už viditelné pouze uprostřed logo LG. To je, co se konstrukce týče, vše.

DISPLEJ

LG G Flex obsahuje jedinečný displej typu POLED, což znamená, že v doslovném překladu se jedná o Plastic-Amoled, tudíž displej můžeme zařadit mezi panel typu Amoled s tím rozdílem, že je z plastu právě kvůli zmiňované ohebnosti. K displeji ale jako takovému mám pár výtek. První z nich je bezesporu jeho rozlišení, které na velké uhlopříčce 6 palců, zobrazuje obraz pouze v HD rozlišení, čili 1280 x 720 pixelů. Pouze říkám proto, že na takto velké ploše se nám dostává pohledu na obraz o jemnosti pouze 245 PPI, což znamená, že rastru si všimnete, dá se říci na první pohled.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Displej trpí ještě jednou nepříjemnou vlastností a tou je neduh, který bych přirovnal k digitálnímu šumu, tudíž v praxi to znamená, že pokud snížíte nastavení jasu, tak se na displeji zobrazuje zrnitost a barvy a ostré hrany ikon  apod. ztrácejí svou ostrost. Tento neduh mě trápil a musím říci, že jsem kvůli němu měl zařízení nastaveno stále na maximální jas. Barvy displeje jsou příjemné, nicméně někteří by mohli vytýkat mírně vyšší saturaci.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Pozorovací úhly jsou na výborné úrovni a díky zakřivení je sledování filmů ještě příjemnější než u obvyklých displejů. Viditelnost na slunci by mohla býti lepší, zde je určitě co dohánět. Displej hodnotím průměrně, a kdyby dostal do vínku FullHD rozlišení, byl bych neskutečně nadšen. Snad u příštího modelu.

HARDWARE

Lg G Flex dostal k dispozici 4jádrový procesor firmy Qualcomm – Snapdragon 800, s taktem 2,26GHz. Tato sestava je posléze doplněna o paměť RAM v hodnotě 2GB, přičemž po zapnutí mi bylo k dispozici +- 930 MB ram. Grafickou stránku G Flexu zaobstarává grafika Adreno 330.

Co se týče stránky výkonu v praxi, nemám absolutně jedinou připomínku k plynulosti a rychlosti reakcí. Na G Flexu je radost pracovat, neboť se nezadýchá ani na setinu, a to i při nejnáročnějších úkonech. Stejně dobře je na tom výkon po herní stránce. Zahrál jsem si klasiku v podobě GTA San Andreas s maximálním nastavením detailů a opět jsem si hru užil bez jediného záseku.

SAMSUNG CSC

Jak je to u nás již zvykem, i tento zvláštní tabletofon jsem podrobil benchmark testu firmy AnTuTu. Výsledné skóre se zastavilo na hodnotě takřka 36 000 bodů. Ve výsledné tabulce toto zařízení převálcovalo všechny dostupné stroje. Za tento fakt uděluji palec nahoru. Další palec nahoru si zaslouží bezesporu perfektní baterie o kapacitě 3500 mAh, která přináší velmi dobré výsledky.

Screenshot_2014-02-07-09-31-09

Jak jsem zmiňoval již v úvodu, do útrob přístroje se uživatelsky nedostaneme, to sebou přináší i mínus v podobě absence podpory paměťových microSD karet. Ve výsledku to znamená, že si základní, interní paměť, která činí 32 GB, nijak nerozšíříte. Uvnitř přístroje se dále pak nachází Wi-Fi modul, NFC čip, Bluetooth, podpora LTE sítí, GPS a Gyroskop.

SOFTWARE

Inovativní tabletofon pocházející z firmy LG dostal do výbavy systém android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean s grafickou nadstavbou Emotion UI. Zde opravdu nechápu logiku výrobce, proč zařízení, které vyšlo poměrně dlouhou dobu po vypuštění nejnovějšího androidu 4.4 Kitkat, neobsahuje tento systém. O budoucí aktualizaci jsem se nic nedozvěděl, nicméně mohu tvrdit, že je více než jasné, že ji tento přístroj brzy obdrží. Nadstavba systému obsahuje neskutečné množství vymožeností, které vám velmi zpříjemní práci na přístroji.

Screenshot_2014-03-10-15-44-52 Screenshot_2014-03-10-15-45-09

Zamykací obrazovka se skládá z živé tapety, která reaguje na pohyb zařízení a z ukazatele času a data. Odemkneme ji tažením do jakékoliv strany. Na zamykací obrazovku, lze taktéž klasicky, jak je u androidu zvykem, přidávat libovolné widgety, a tak nemusíte obrazovku odemykat, abyste například zkontrolovali emaily. Než se dostanu k popisu pohotovostní obrazovky, musím zmínit první vychytávku, kterou je funkce KnockON, pomocí které zařízení dvojitým poklepáním probudíte, nebo naopak uspíte.

Screenshot_2014-03-10-15-42-05 Screenshot_2014-03-10-15-46-35

Tuto funkci velmi oceňuji. Po odemčení se dostáváme na klasické pohotovostní androidí karty, které si můžeme libovolně dle svého uvážení editovat, přidávat a ubírat. Na karty si můžete přidávat zástupce jednotlivých aplikací či widgety. Menu je tvořeno seznamem ikonek jednotlivých nainstalovaných aplikací. Nahoře je posléze ještě záložka widgety, na kterou když kliknete, dostáváte se do záložky s nabídkou všech dostupných widgetů, které si můžete přidat na plochu. Notifikační roletu vyvoláme klasicky stažením vrchní lišty směrem dolů.

Screenshot_2014-03-10-15-38-03 Screenshot_2014-03-10-15-38-52

Notifikační roleta je velmi propracovaná a obsahuje takřka vše, na co si vzpomenete. Nahoře se nachází ukazatel času a data a pod ním už ovládací centrum se zástupci jednotlivých vypínačů, kde si můžete např. Vypnout/zapnout Wi-Fi, GPS apod. Tyto zástupce si jednotlivě můžete editovat či uspořádat jejich posloupnost zobrazení. Pod tímto ovládacím centrem je jezdec pro manuální nastavení jasu a pod ním jezdec pro úpravu hlasitosti zařízení.

Screenshot_2014-03-10-15-38-46 Screenshot_2014-03-10-15-38-41 Screenshot_2014-03-10-15-37-51

Pod těmito ukazateli už se nachází posléze samotné notifikace. Jak už jsem zmiňoval, LG G Flex přichází s mnohými užitečnými softwarovými doplňky. Nicméně dominuje zde viditelné zaměření na oblast multitaskingu. První z vychytávek je funkce Dual Window, která umožňuje zároveň spustit 2 aplikace ve 2 oknech. Mezi aplikacemi se můžete přepínat a přitom vidíte stále aktivní zobrazení každé jedné z nich. Okna jednotlivých aplikací posléze můžete velikostně upravovat či je prohazovat.

Screenshot_2014-03-10-15-39-20 Screenshot_2014-03-10-15-43-39

Další zajímavou funkcí je Slide Aside, což je funkce, která umožňuje gestem tažením 3 prstů vlevo uložit aplikaci, ve které se nacházíte, a posléze ji vyvolat tažením 3 prstů kdekoliv na obrazovce doprava. Těchto aplikací si můžete uložit až 3 a opět lze mezi nimi libovolně přepínat a ukončovat je.

Screenshot_2014-03-10-15-40-14 Screenshot_2014-03-10-15-40-22 Screenshot_2014-03-10-15-40-11 Screenshot_2014-03-10-15-41-30

Na závěr musím zmínit užitečnou funkci zvanou Qslide, což jsou miniaplikace, které se vám otevřou na obrazovce a vy si je můžete velikostně upravovat, různě přesouvat, či dokonce upravovat jejich transparentnost. Systém nabízí opravdu nespočet možností, včetně i přizpůsobení pro ovládání jednou rukou, podporu různých gest apod. Za odladěný a perfektně použitelný systém uděluji obrovské +.

FOTOAPARÁT

LG G Flex obsahuje fotoaparát pyšnící se rozlišením 13 Mpx. Fotoaparát taktéž obsahuje snímač BSI. Čočce fotoaparátu nechybí ani přisvětlovací led-dioda, sloužící pro pořizování snímku za zhoršených světelných podmínek.

Fotoaparát mě v praxi příliš neoslnil, jelikož jeho barvy mi přijdou poměrně nereálné, spíše vybledlé. Problémy se nachází taktéž u ne příliš dobré hloubky ostrosti. Suma sumárum samozřejmě mnohým uživatelům bude stačit výsledná kvalita, jelikož se stále jedná o fotoaparát mobilního zařízení, který slouží pro zachycení dobrých momentů.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Prostředí fotoaparátu je velmi bohaté a vám se nabízí široká škála možností, ve kterých i náročnější fotograf přijde na své. Potěšila mě i přítomnost funkce photosphere. Čočka fotoaparátu taktéž dokáže zaznamenávat videa ve FullHD kvalitě s četností 30 nebo 60 snímků za sekundu.

Jako velké pozitivum shledávám i fakt, že můžete zaznamenávat nově i videa v ještě vyšší kvalitě, a to konkrétně UltraHD (UHD), jejichž rozlišení činí 3840 x 2160 pixelů. Video hodnotím kladně a nedošlo během natáčení a přehrávání k žádným zásekům či problémům s ostřením. Na závěr pouze zmíním, že LG G Flex, disponuje i přední kamerkou o rozlišení 2 Mpx. Její využitelnost nacházím v případě volání přes skype.

Ukázkové fotografie:

CAM00019 CAM00006 CAM00020 CAM00004

BATERIE

Jak už jsem výše zmiňoval, LG G Flex disponuje ohnutou a ohebnou baterií o úctyhodné kapacitě 3500 mAh. Tato hodnota nám zajišťuje slibnou výdrž, kterou jsem disponoval lehce přes jeden den. Měl jsem permanentně nastavený jas na 80 procent, poslouchal jsem 2 hodiny hudbu, hodinu surfoval na internetu, zhlédnul 10 videí na youtube s připojením na Wi-Fi, měl jsem zapnutou nonstop synchronizaci dat, vyřídil jsem 5 hovorů a 20 sms.

Screenshot_2014-03-10-15-41-22 Screenshot_2014-03-10-15-40-49

Večer jsem přístroj zapínal na nabíječku s velmi příjemnými 26 procenty. Baterie obsahuje i softwarový doplněk, kdy můžete pomoci úsporného režimu výdrž ještě o něco prodloužit. Výdrž hodnotím velmi kladně.

Závěr

LG G Flex je přístrojem, který přináší revoluční způsob používání chytrých zařízení. Jak už to bývá u nových technologií, tato sklízí na jedné straně pozitivní a na druhé negativní ohlasy. Fanoušci se rozdělili na 2 tábory. Nicméně jakožto člen tábora negativního ohlasu si musím sbalit věci a přesedlat do tábora ohlasů pozitivních.

SAMSUNG CSC

Zkušenost na vlastní pěst si vyzkoušet LG G Flex mě přinutila změnit názor na tento tabletofon. Zakřivení není opravdu žádná zbytečnost a já osobně bych si v budoucnu zařízení se zakřiveným displejem velmi rád pořídil. Nepříjemně mě zklamala nulová funkčnost Self Healing technologie a poměrně horší displej. Skvělý dojem naopak ve mně probouzel prohnutý design a perfektní hardware, na kterém je radost pracovat.

Video natočené Samungem NX300

LG G Flex doporučuji nadšencům nových technologií. Uživatelé by mohli váhat mezi jeho konkurenty, jako je například HTC One Max, či jeho mladší a zároveň lépe vybavenější brácha LG G 2. Volba je na vás. A co vy fanoušci, ke kterému táboru se přikláníte?

alza

Za zapůjčení LG G Flex pro účely této recenze děkujeme obchodu Alza.cz, kde jej můžete zakoupit za prodejní cenu 19 999 KČ s DPH .

reklama
reklama

Tomáš Orliczek

Za svůj život jsem vystřídal okolo 32 zařízení. Mám rád Android, který mě vždy nakrkne občasnou nestabilitou a nyní běžím na iOS 7, který mě začíná překvapovat nestabilitou s iPhonem 4s. Dělám už 9 let muziku, jezdím na koncerty, vydal jsem 3 alba a pár videoklipů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim