reklama

Senzor měření srdečního tepu nahradí aplikace zadarmo

Senzor měření srdečního tepu nahradí aplikace zadarmo
2014-02-27T10:45:39+02:00
• 27. 2. 2014
2

Samsung Galaxy S5 přišel s úplně novým senzorem, který jsme ještě u mobilních telefonů neviděli. Jedná se o senzor pro měření srdečního tepu, který je umístěn na zádech hned vedle blesku. A ono měla absence tohoto senzoru možná i smysl.

 IMG_1373 screen568x568 screen568x568 (1)

Existuje totiž celá řada aplikací, které za pomocí blesku a fotoaparátu tuto funkci zastanou. Sám mám již nějakou dobu v telefonu s iOS aplikaci Cardiograph, která tuto funkci plní skvěle. Na Android existuje také celá řada takovýchto aplikací, například Runtastic Heart Rate. A není to ani žádná novinka, tyto aplikace jsou na trhu již minimálně dva roky. Další aplikace naleznete při vyhledání „heart rate“ ve svém obchodě s aplikacemi a že jich není málo.

logo-app Runtastic Heart Rate Monitor Developer Zdarma iOS

logo-app Runtastic Heart Rate Runtastic Zdarma ANDROID logo-app Cardiograph Classic Developer Zdarma iOS

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Petr Vaněk

27. 2. 2014, 18:27

Docela by se hodil stručný popis toho, jak to vlastně vůbec funguje ;)
Nedovedu si totiž představit, jak pomocí foťáku měřit tep..

Ivo Vorek

27. 2. 2014, 19:46

Jednoduše dioda svítí na prst a snímač v kameře snímá světlo které se „vrací“ přes prst, když proběhne tep (tlaková vlna krve) cévy se rozšíří a pohltí více světla a to snímač zaznamená protože do něj projde světla méně, po více opakováních může vypočítat tep. O přesnosti můžeme vést spory, můžeme s tím taky nesouhlasit ale to je tak jediné co můžeme :) Je zde totiž hodně faktorů které mohou měření ovlivnit…

Chápeme? Vysvětlování mi moc nejde…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim