reklama

MediaTek představil 64bitový procesor s LTE pro střední třídu

MediaTek představil 64bitový procesor s LTE pro střední třídu
2014-02-25T10:30:22+01:00
• 25. 2. 2014

Přetahovaná mezi společností Qualcomm a MediaTek má své další pokračování. Troškou do mlýna tentokrát přispívá tchajwanský výrobce, který představil nový procesor pro chytrá zařízení s parametry charakteristickými pro nižší až střední třídu. Budoucí majitelé nebudou ochuzeni o největší technologie, jejichž rozkvět pravděpodobně nastane v nejbližší době.

MediaTek

Čipová sada s označením MT6732 nabídne 64bitový procesor a zároveň podporu sítí 4. generace. Hlavní výkon budou zajišťovat čtyři jádra založená na architektuře Cortex-A53 s frekvencí 1,5 GHz. Grafickou stránku dostane na starost čip Mali-T760, podporující Open GL ES 3.0 a Open CL 1.2 API. Zařízení vybavené touto novinkou dokáže pomocí 13megapixelového fotoaparátu zachytit video ve Full HD rozlišení za podpory kodeku H.265.

Přítomná technologie ClearMotion má snímek zbavit různých vibrací, což v konečném výsledku zajistí zcela plynulé video. Ostatní specifikace uzavírá dvoupásmové WiFi, Bluetooth 4.0 nebo zmiňovaný LTE modul. Nakonec integraci procesoru do mobilních zařízení lze očekávat koncem tohoto roku, přičemž k jeho uvolnění dojde ve 3. čtvrtletí roku 2014.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim