reklama

HTC Power To Give – poskytněte výkon vašeho telefonu k výzkumu #MWC2014

HTC Power To Give – poskytněte výkon vašeho telefonu k výzkumu #MWC2014
2014-02-24T17:50:05+02:00
• 24. 2. 2014

Společnost HTC představila spolu s novými modely HTC Desire 816 a Desire 610 také novou službu HTC Power To Give. Ta má za úkol využít výkon vašeho smartphonu, který dnes již rozhodně není k zahození, pro účely výzkumu. Tím má společnost na mysli poskytnutí výkonu pro nalezení třeba léku na různí choroby (AIDS, rakovina, Alzheimerova choroba a další) nebo dokonce hledání mimozemského života.

Aplikace HTC Power To Give bude využívat výkon vašeho telefonu pouze pokud je připojen k nabíječce a k internetu přes WiFi. Poté bude zpracovávat malé části velkých projektů, kde si sami určíte, jakému výzkumu chcete pomoci. Dle HTC poskytne kombinovaná síla milionu telefonů HTC One skoro stejně výkonu jako jeden superpočítač o výkonu jeden petaflop. Prozatím je aplikace dostupná pouze pro modely řady One a Butterfly, v následujících měsících budou ale zařízení přibývat a to i ostatních značek.

Podobných aplikací již nyní existuje větší množství. Jsou dostupné pro domácí počítače a notebooky, nebo i pro smartphony a tablety.

Aktualizováno:

Aplikace od HTC je již v Obchodě Play.

logo-app HTC Power To Give HTC Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat