reklama

Global Mobile Awards 2014 – nejlepším smartphonem se stává…

Global Mobile Awards 2014 – nejlepším smartphonem se stává…
2014-02-26T07:30:32+02:00
• 26. 2. 2014

Součástí každoroční veletrhu Mobile World Congress je i udělování cen Global Mobile Awards. V odborné porotě najdeme 175 lidí z nejrůznějších oborů, ale všichni jsou zaměření na mobilní průmysl.

061113

Soutěží se celkem v šesti kategoriích, které jsou dále děleny na menší subkategorie. My se v tomto článku zaměříme zejména na smartphony, mobily a tablety. První začneme nejlepším smartphonem na trhu.

O tuto pozici se ucházelo pět zařízení, mezi kterými jsou Apple iPhone 5s, HTC One, LG G2, Nokia Lumia 1020 a Samsung Galaxy Note 3. Absolutním vítězem se stal hliníkový elegán tchajvanské společnosti HTC, tudíž model One. Nebyl poražen dávkou megapixelů, 64bitovým procesorem nebo čtečkou otisků prstů.

HTC_One_Silver_3V

Další kategorie se zaměřuje na nejlepší smartphone s cenou pod 150 dolarů. Zde asi bude příští rok soutěžit finský výrobce s modely Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL. V tomto ročníku se utkaly smartphony Lenovo A390T, Nokia Lumia 520, Samsung Galaxy Young, Sony Xperia E a Xiaomi Hongmi. První místo získal zástupce se systémem Windows Phone, tudíž Nokia Lumia 520.

lumia520

I v oblasti tabletů se soutěžilo, přičemž souboj můžeme považovat za poměrně vyrovnaný. Každý model má co nabídnout. Utkaly se následující tablety – Amazon Kindle Fire HDX 8.9, Apple iPad Air, Apple iPad Mini s Retina Displejem, Google Nexus 7 a Sony Xperia Tablet Z. Nejlepším zařízením se stává iPad Air.

apple-ipad-air-1

Cena za nejinovativnější společnost si odnáší LG. Zřejmě díky modelu LG G Flex, který nabízí prohnutý displej a jiné zajímavé technologie.

Poslední kategorií jsou mobily s nejnižší cenou, jež jsou určeny zejména pro rozvíjející se trhy. Samozřejmě některé modely najdeme i na pultech našich obchodů, jelikož někteří zákazníci raději volí tento typ mobilů. O první pozici se ucházely modely jedné značky – Nokia 105, Nokia 208, Nokia 515, Nokia Asha 210 a Nokia Asha 503. Vítězem se stává Nokia 105.

105

Kompletní seznam vítězů i v dalších kategorií si můžete přečíst na oficiální stránkách Global Mobile Awards 2014.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat