reklama

WhatsApp předčí klasické SMS v počtu denně zaslaných zpráv

WhatsApp předčí klasické SMS v počtu denně zaslaných zpráv
2014-01-24T09:00:25+01:00
• 24. 1. 2014

Proběhnutá konference DLD (Digital-Life-Design) v německém Mnichově přinesla velmi zajímavá čísla týkající se komunikační aplikace WhatsApp. Její zastoupení tam dělal spoluzakladatel a zároveň současný generální ředitel v jedné osobě, kterým je Jan Koum. Ke zveřejněným číslům se rovněž vyjádřil mobilní analytik Benedict Evans, podle něhož aplikace brzy předčí klasické SMS zprávy.

whatsapp

Přes aplikaci WhatsApp momentálně uživatelé zasílají 54 miliard zpráv denně, což přesněji vychází na 36 miliard odeslaných a 18 miliard příchozích zpráv za jediný den. To jsou skutečně důležitá fakta, která je staví do významné role mezi komunikačními nástroji. Analytik Benedict Evans ke všemu předpokládá, že aplikace předčí celosvětový počet odeslaných a přijatých SMS zpráv.

Evans dále WhatsApp přihrává 430 milionů aktivních uživatelů měsíčně, což rozhodně není špatné pro společnost s 50 zaměstnanci a minimální potřebou reklamy. Už v dubnu loňského roku vedení odolalo velmi lukrativní nabídce od Googlu, který nabízel 1 miliardu dolarů za odkup aplikace. Nakonec Benedict Evans na svém Twitter účtu zveřejňuje graf, v němž lze jasně zpozorovat rapidní růst počtu uživatelů.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim