reklama

Vodafone překopává svou datovou nabídku a uvádí „neomezený“ tarif

Vodafone překopává svou datovou nabídku a uvádí „neomezený“ tarif
2014-01-24T19:14:24+02:00
• 22. 1. 2014

Společnost Vodafone během dnešního odpoledne oznámila, že od pátku 24. 1. si zákazníci budou moct aktivovat nové datové tarify. Největším lákadlem je tarif s názvem Mobilní připojení Turbo. Operátor jej prezentuje též jako neomezený.

vodafone1

Ještě než se podíváme na nové tarify, je třeba si udělat pořádek v těch dnešních. Vodafone má aktuálně datové tarify rozdělené do tří skupin. Jedná se o datové tarify pro telefony, pro tablety a pro notebooky. Malým paradoxem je, že do mobilu si můžete aktivovat i tarif pro notebook a výrazně tak ušetřit. To od 24. ledna nebude pravdou.

Společnost ořezává svou datovou nabídkou na pouhých pět tarifů. A dle mého názoru si vybere každý. Aktivovat si je můžou všichni zákazníci ať už s předplacenou kartou, datovou kartou nebo tarifem (Tarif na míru, Nabito).

vf tarify

Pro úplnost ještě dodávám seznam datových tarifů, které od 24. 1. nepůjdou aktivovat – Připojení pro mobil super (300 MB), Připojení pro mobil premium (600 MB), Připojení pro mobil premium+ (1,2GB), Mobilní připojení 1 GB, Mobilní připojení 10 GB. Tento krok je zcela logický, protože takové Připojení pro mobil super s FUP 300 MB stálo 251 Kč, od pátku můžete mít za částku o 2 Kč nižší tarif s FUP 500 MB.

Operátor dále nabízí tzv. promo nabídku u tří tarifů – jedná se o zvýhodněnou cenu výměnou za úpis na dva roky. Speciální sleva pro Mobilní připojení 500 MB a 4 GB platí do odvolání.

Nejzajímavější je ze všech Mobilní připojení Turbo. V základu datový balíček nabízí 20 GB pro surfování. Po přesáhnutí limitu by se vám měly zpomalit pouze:

  • cloudové služby – Dropbox, Google Drive, Skydrive, Mega, …;
  • streamovací služby – YouTube, Stream.cz, Vine, TuneIn, iRadio, …;
  • FTP přenosy – nahrávání a stahování souborů z FTP serverů;
  • P2P přenosy – stahování torrentů, některé počítačové hry.

Maximální dosažitelná rychlost bude 64 kbit/s ve směru k zákazníkovi i od něj. Vše ostatní poběží stále plnou rychlostí. Sleva na tento tarif je dostupná pouze do 30. 4. 2014 a s úpisem na dva roky konečná cena činí 499 Kč, bez smlouvy 999 Kč. Kompletní podmínky budou dostupné až v pátek a na základě nich rozšíříme i seznam služeb, které budou zpomaleny po dosažení datového limitu. Kompletní podmínky byly zveřejněny a článek doplněn.

Na zbylé čtyři tarify se uplatňuje běžný FUP. Po překročení stanoveného limitu se omezí rychlost připojení na 20 kbit/s. Dodatečná data půjdou samozřejmě i nadále dokoupit.

Vodafone se tímto krokem připravuje na nástup LTE a dává svým zákazníkům možnost získat při úpisu vcelku bezkonkurenční ceny. Navíc zatím jako jediný operátor oznámil plány pokrývání LTE a do prosince tohoto roku bude nejmodernější síť dostupná pro 93% populace ČR (viz mapka).

turbo_dec2014_ver19122012

Pokud platíte měsíčně za služby více než 490 Kč, máte možnost získat slevu 2 000 Kč na zařízení s LTE. Podmínkou je opět úpis na dva roky.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat