reklama

Sony jde do boje proti únikům

Sony jde do boje proti únikům
2014-01-21T07:33:58+01:00
• 21. 1. 2014

Výrobci smartphonů a tabletů mají nemalé problémy kvůli únikům informací o nadcházejících modelech. Ačkoliv zde panuje určitá teorie, která říká, že se jedná pouze o zvláštní typ marketingu, tak Sony ukazuje, že nechce, aby se vědělo o všem. Například nepředstavený model s označením D6503 se ukazuje na snímcích a vyplývají na povrch nejrůznější detaily.

Sony nezvyšuje jen bezpečnostní nároky ve firmě, aby nemohlo dojít k úniku. Upravuje systém Android na prototypech, který následně znemožňuje instalaci, nebo spíše spuštění některých aplikací. Důkazem má být snímek obrazovky ze smartphonu, jenž je prototypem.

nexusae0_antutu-315x560_thumb

Můžete vidět, že systém blokuje spuštění aplikace, která testuje výkon – v tomto případě má jít o AnTuTu. Kromě získání výsledku znázorňující výkon zařízení aplikace nabízí taktéž možnost identifikovat hardware, díky čemuž se mnohdy dozvíme o všech specifikacích. Kromě blokování aplikace Sony nutí k odinstalování.

Jedná se o pochopitelný krok, ale otázka je, co vše je blokováno. Zajisté se dříve nebo později objeví seznam nežádoucích aplikací a vývojáři následně vytvoří specifické verze, které odhalí použitý hardware.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim