reklama

Příští Android bude bezpečnější, ale budou problémy s rootem

Příští Android bude bezpečnější, ale budou problémy s rootem
2014-01-21T07:12:19+01:00
• 21. 1. 2014

Už nyní vyhlížíme následující verzi Androidu, ale je těžké odhadovat, co si na nás Google připraví. V tuto chvíli se začínají ukazovat některé novinky, které by se mohly objevit u další verze systému. Tentokrát se zaměřují na bezpečnost a ještě není zcela potvrzeno, že je Google implementuje.

Výsledky obrázků Google pro http   www.digitaltrends.com wp-content uploads 2012 07 android-security-apps.jpg-202344

V rámci projektu Android Open Source Project bylo objeveno, že dojde k většímu zabezpečení. Vývojář Chainfire vše vysvětluje ve svém příspěvku na Google+, kde uvádí, že aplikacím nebude umožněno, aby se spouštěly přímo ze složky „/data“.

To souvisí také se skripty. Díky tomu bude obtížnější získat oprávnění root. V tomto ohledu by se mohlo jednat o obranu proti malwaru, ale má to svou stinnou stránku. Díky této novince budou mít mnohé aplikace problémy, pokud vyžadují root. Chainfire zároveň dodává, že existuje několik způsobů, jak toto zabezpečení obejít, ale zatím neexistuje jednoduchá varianta, která by fungovala globálně.

Vše závisí na aplikacích a na tom, co vlastně dělají. Budeme si muset počkat, jestli Google nechá ve finální verzi dalšího Androidu tuto novinku, nebo ji zablokuje. Na jednu stranu by se zvýšilo zabezpečení systému proti škodlivým aplikacím. Bohužel bude ztížen vývoj aplikací využívající root.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim