reklama

Sony představilo WIFi verzi Z Ultra aktualizováno

Sony představilo WIFi verzi Z Ultra [aktualizováno]
2014-01-22T07:20:21+01:00
• 22. 1. 2014

Aktualizováno 22. 1.

PĹŻvodnĂ­ spekulace se nynĂ­ potvrzujĂ­, jelikoĹľ spoleÄŤnost Sony pĹ™edstavila v Japonsku WiFi verzi phabletu Xperia Z Ultra. TudĂ­Ĺľ se dá říci, Ĺľe se jedná o nejmenší tablet od tohoto vĂ˝robce. SamotnĂ© specifikace zĹŻstávajĂ­ stejnĂ© jako u pĹŻvodnĂ­ho modelu, pouze je zde absence GSM modulu. MoĹľná stojĂ­ za zmĂ­nku, Ĺľe došlo na zmÄ›nu SoC, ale procesor má stále taktovacĂ­ frekvenci 2,2 GHz – Snapdragon 800. Cena novinky se zastavila v pĹ™epoÄŤtu na 497 dolarech.

Screenshot_89

Původní článek 11. 1.

Společnost Sony na letošním veletrhu CES 2014 ukázala, že dokáže vyrobit top model s menším displejem. Prozatím jsou reakce velmi příznivé a zajisté se najdou zákazníci, ale bude ještě záležet na cenové politice. Možná se ale dočkáme dalšího menšího zařízení z dílny tohoto výrobce.

Minulý rok byl představen až moc velký phablet Xperia Z Ultra, který nabízí displej s úhlopříčkou 6,44 palce. V benchmarku AnTuTu bylo zachyceno zařízení, jenž by mělo mít základ v tomto obřím telefonu. Zajímavostí ale je, že neobsahuje jakýkoliv modul pro mobilní sítě. Konektivitu má zajišťovat pouze WiFi.

10074650-content

Tyto informace vycházejĂ­ z pouĹľitĂ© procesoru, kterĂ˝m je Qualcomm MSM8074 – Snapdragon 800. Tato verze nedisponuje HSPA+ nebo LTE jako verze u Xperia Z Ultra.

Zřejmě tak Sony chystá uvedení malého tabletu, ale je těžké zařadit toto zařízení do nějaké kategorie. Otázkou je, jestli je na trhu dostatečná poptávka po malém tabletu nebo velkém multimediálním přehrávači.

Zdroje: blog.gsmarena.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim