reklama

Sony představilo WIFi verzi Z Ultra aktualizováno

Sony představilo WIFi verzi Z Ultra [aktualizováno]
2014-01-22T07:20:21+02:00
• 22. 1. 2014

Aktualizováno 22. 1.

Původní spekulace se nyní potvrzují, jelikož společnost Sony představila v Japonsku WiFi verzi phabletu Xperia Z Ultra. Tudíž se dá říci, že se jedná o nejmenší tablet od tohoto výrobce. Samotné specifikace zůstávají stejné jako u původního modelu, pouze je zde absence GSM modulu. Možná stojí za zmínku, že došlo na změnu SoC, ale procesor má stále taktovací frekvenci 2,2 GHz – Snapdragon 800. Cena novinky se zastavila v přepočtu na 497 dolarech.

Screenshot_89

Původní článek 11. 1.

Společnost Sony na letošním veletrhu CES 2014 ukázala, že dokáže vyrobit top model s menším displejem. Prozatím jsou reakce velmi příznivé a zajisté se najdou zákazníci, ale bude ještě záležet na cenové politice. Možná se ale dočkáme dalšího menšího zařízení z dílny tohoto výrobce.

Minulý rok byl představen až moc velký phablet Xperia Z Ultra, který nabízí displej s úhlopříčkou 6,44 palce. V benchmarku AnTuTu bylo zachyceno zařízení, jenž by mělo mít základ v tomto obřím telefonu. Zajímavostí ale je, že neobsahuje jakýkoliv modul pro mobilní sítě. Konektivitu má zajišťovat pouze WiFi.

10074650-content

Tyto informace vycházejí z použité procesoru, kterým je Qualcomm MSM8074 – Snapdragon 800. Tato verze nedisponuje HSPA+ nebo LTE jako verze u Xperia Z Ultra.

Zřejmě tak Sony chystá uvedení malého tabletu, ale je těžké zařadit toto zařízení do nějaké kategorie. Otázkou je, jestli je na trhu dostatečná poptávka po malém tabletu nebo velkém multimediálním přehrávači.

Zdroje: blog.gsmarena.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim