reklama

Samsung Knox není bezpečnější než BES od BlackBerry

Samsung Knox není bezpečnější než BES od BlackBerry
2014-01-28T09:00:16+01:00
• 28. 1. 2014
4

Šéf služby BES (BlackBerry Enterprise Services) u kanadského BlackBerry, John Sims se bez jakýchkoliv ohledů opřel do podobné služby s názvem Knox od jihokorejského Samsungu, také nabízející možnost většího zabezpečení chytrých zařízení. Nicméně nejde o žádnou překvapivou zprávu, vzhledem k tomu, že obě společnosti usilují o získání různých bezpečnostních zakázek, a to nejen u významných firem, ale i ve státním sektoru.

Samsung BlackBerry

John Sims na podnikatelském blogu BlackBerry v jednom z příspěvků zmiňoval prolomení bezpečnostní služby Knox izraelskými studenty a zlehčující reakci Samsungu, což BlackBerry samozřejmě využilo ke svému užitku. Firmy vystavené hrozbě BYOD, kde zaměstnanci mají povoleno používat vlastní chytré zařízení, by neměly volit službu Knox, fungující pouze na vybraných modelech od Samsungu.

„Nicméně existuje značný počet podniků, kde BYOD je cesta dopředu. KNOX není flexibilní pro trend BYOD,“ řekl John Sims.

Dále ředitel BlackBerry Enterprise Services podotýká, že Samsung stále vlastní podnikovou platformu testuje, hledá bezpečnostní chyby a nemůže tak být v dnešní době nic bezpečnějšího než BlackBerry zařízení se službou BES. Nedávné získání certifikace DoD (Department of Defense) k oprávněnému provozování služby BES u ministerstva obrany ve Spojených státech je prý jasným důkazem toho, proč BlackBerry označují za jediného výrobce mobilních telefonů v tomto odvětví.

V současné době BlackBerry zabírá 61% podíl v podnikovém a státním odvětví, kde BES běží na více než 80 tisících zařízení. K posílení zmíněného podílu má přispět brzká podpora platformy Windows Phone, která se připojí k systému Android spolu s iOS.

Zdroj: mobilesyrup.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Dále ředitel BlackBerry Enterprise Services podotýká, že Samsung stále vlastní podnikovou platformu testuje.
Nemělo by být spíše že BlackBerry stále vlastní podnikovou platformu testuje?

Antonín Horňáček

28. 1. 2014, 11:12

Dobrý den, nikoliv. BES funguje v plném provozu od roku 2010. KNOX se momentálně pohybuje někde na hranici mezi testováním a postupným uvolňováním do provozu. Kdyby byl KNOX v plném provozu, jak Samsung tvrdí, tak byl dostupný na všech zařízeních.

Děkuji za upřesnění, četl jsem to tak jako že ač je blackberry lepší tak pořád testuje svůj produkt. ;)

Antonín Horňáček

28. 1. 2014, 11:47

Nic se neděje, pěkný den! ;)

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat